Ticari araçlara trafik sigortası kolaylığı

Ticari araçlarda zorunlu trafik sigortası için "tavan" fiyat uygulaması ile şoför ve nakliyeci esnafı rahat bir nefes aldı

Giriş Tarihi: 4.11.2015
Ticari araçlara trafik sigortası kolaylığı
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'nun (TŞOF), Hazine Müsteşarlığına yaptığı başvuru sonucunda ticari araçların zorunlu trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasına geçildiği bildirildi. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, yeni uygulamayı ortak açıklamayla duyurdu. Hazine Müsteşarlığı'nın zorunlu sigortada fiyat serbestliğini kaldırdığı belirtilen ortak açıklamada, "Bu karar şoför esnafımızın uzun zamandan beri beklediği bir karardı. Alınan karar ile şoför ve nakliyeci esnafımız hem nefes alacak hem de sigorta şirketlerinin keyfiyetinden kurtulacaklardır" ifadesine yer verildi.

Ortak çalışma yapılacak

Sigorta şirketlerinin zarar etmemesi için ortak çalışma yapacakları aktarılan açıklamada, fiyatlandırma sisteminde büyükşehirlerle diğer il ve ilçelerin ayrımına yer verilmemesinin bir eksiklik olduğu savunuldu. Hazine Müsteşarlığı'ndan gönderilen yazıda, kamyon, kamyonet, minibüs, otobüs ve taksiler için 28 Ekim 2015'ten itibaren düzenlenecek poliçelerde sigorta şirketleri tarafından belirlenecek azami brüt prim tutarlarının, Hazine tarafından belirlenen tutarları geçemeyeceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ticari araçlara trafik sigortası kolaylığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN