Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP 'da kılıçlar çekildi

CHP'de seçim sonrasında ortalık karıştı. CHP'nin yayın organı Yurt gazetesi, Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen'in kayınpederi tarafından vurulduğunu yazdı

CHP Ankara'da kılıçlar çekildi
Seçim sonrasında muhalefetin kazan kaldırdığı CHP'de kılıçlar çekildi. Parti içindeki muhalifler Kemal Kılıçdaroğlu'nu yıpratmak ve başkanlıktan indirmek için yakın çevresini hedef aldı. Eski CHP Kahramanmaraş milletvekili Durdu Özbolat'ın sahibi olduğu Yurt gazetesi, partiyi karıştıran şok bir iddia ortaya attı.

SAĞ KASIĞINDAN VURULDU

Gazete, 'CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun hemşehrisi ve aile dostu olan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in Eskişehir Yolu'ndaki CEPA AVM'nin de sahibi olan kayınpederi Mansur Celepcioğlu tarafından sağ bacağı kasık bölgesinden kurşunlandığını' iddia etti. Gazeteye göre, 20 Eylül tarihinde gece saat 00.30 sularında meydana gelen olayda Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ağır kanamayla Kavaklıdere'deki özel bir hastaneye gitti. Taşdelen'e burada ilk müdahale hastanenin acil servisinde yapıldı. Büyük bir gizlilik içinde yürütülen ilk müdahalenin ardından Taşdelen, kurşun yediği sağ kasığından operasyon geçirdi. Ameliyat sonrası hastanenin VIP katında özel bir odaya alınan Alper Taşdelen, iki gün boyunca hastanede tedavi altında tutuldu. Yine iddiaya göre 22 Eylül'de hastaneden taburcu edilen Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen 19.32'de hastane tarafından hazırlanan 13 bin 221 liralık faturayı kredi kartıyla ödedi. Olayın bayram tatilinde olması nedeniyle Taşdelen, yakın çevresine eşiyle Bodrum'da olduğunu duyurdu. Bu arada kayınpeder Mansur Celepcioğlu da apar topar Bişkek'e gitti. Alper Taşdelen'in silahla vurulma iddiası titizlikle gizlendi. Daha önceden Çankaya Belediye Başkanlığı yapan baba Doğan Taşdelen'in talimatı üzerine Alper Taşdelen'in hastaneye giriş çıkış ve diğer kayıtları ra sistemden silindi. Yurt gazetesi, kayınpeder Mansur Celepcioğlu Eskişehir Yolu üzerinde bulunan CEPA AVM'nin arsası içindeki Celepcioğlu ailesine ait gökdelen inşaatının ruhsatında yaşanan sorun nedeniyle damadı Alper Taşdelen'i vurduğunu iddia etti.

'AHLAKSIZCA BİR İFTİRA'
SABAH 'ya konuşan Taşdelen ise iddiayı sert bir dille yalanladı. Haberi yayanların kendisiyle siyasi kavgası olduğunu söyleyen Taşdelen, "Vurulmadım gayet sağlıklıyım. İddiaları duyar duymaz hastaneden sağlık raporu aldım. Hazırlanan bütün belgeler, hastane raporları faturalar sahte. Bahsedilen tarihlerde eşimle bayram tatilindeydim" dedi. Taşdelen "Ahlaksızca bir iftira ve komplo girişimi olan bu konu hakkında, tüm iddiaları yalanlayan, kamu kurumu ve diğer kuruluşlardan alınan resmi belgelerle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundum. Bu alçakça ve adice komployu hazırlayanlarla yargı önünde sonuna kadar hesaplaşacağız" diye konuştu.

AŞK DEDİKODUSU
CHP kulislerinde dillendirilen bir diğer iddia ise Alper Taşdelen'in özel hayatıyla ilgili. İddiaya göre Mansur Celepcioğlu damadı Alper Taşdelen'i Çankaya Belediyesi'nde çalışan bir kadınla restoranda baş başa yemek yerken gördü. Kayınpeder Celepcioğlu bu duruma çok sinirlendi. Celepcioğlu silahını ateşleyerek Başkan Taşdelen'i sağ kasığından vurdu.

CHP'DE TAHT OYUNLARI
1 Kasım seçimlerinde yine iktidar olmayı başaramayan CHP'de kazanlar kaynıyor. CHP içindeki Tuncelili kanadı devirmek için işbirliğine giren muhalifler seçimin hemen ardından taht kavgasına başladı. Kulislere göre Gürsel Tekin kanadına yakın olduğu bilinen Durdu Özbolat'ın gazetesindeki haber, Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile CHP içindeki Tuncelili kanadı yıpratmaya yönelik. CHP'li Umut Oran da CHP Genel Başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Oran'��n dışında Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç ve Aykut Erdoğdu'nun da başkanlığa aday olması bekleniyor.

TAŞDELEN YALANLADI
Başkan Taşdelen dün yazılı açıklama yaparak gazetenin iddialarını yalanladı. Taşdelen suç duyurusunda da bulundu
Yalan 1: Alper Taşdelen silahlı saldırıya uğradı.
Gerçek 1: İbn-i Sina Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği tarafından Alper Taşdelen'in vücudunda herhangi bir kurşun girişi veya ameliyat izine rastlanmadığına dair rapor verildi.
Yalan 2: Başkan Taşdelen Güven Hastanesi'nde tedavi gördü ve yaralanma ile ilgili rapor düzenlendi.
Gerçek 2: Güven Hastanesi tarafından, Alper Taşdelen'in o tarihlerde hastanelerine yaralı olarak bir başvurusu olmadığı ve raporun sahte olduğuna dair yazısı. Yalan 3: Alper Taşdelen Yapı Kredi Bankası'na ait kredi kartından tedavi masrafını ödedi.
Gerçek 3: Sözkonusu bankaya kayıtlı açık kredi kartı ve ek kart bulunmamaktadır.
Yalan 4: Başkan Taşdelen 20 Eylül 00.30'da silahlı saldırı sonucunda hastaneye geldi.
Gerçek 4: Alper Taşdelen'in ailesi ile birlikte 16-28 Eylül tarihleri arasında Ankara dışında olduğu uçak biletleri ve otel faturası ile belgelidir.
Yalan 5: Olay CEPA'nın imar konusundan kaynaklandı.
Gerçek 5: Belediyemiz tarafından CEPA hakkında 2005'ten bugüne kadar imarla ilgili bir değişiklik yapılmamıştır.
Yalan 6: Mansur Celebcioğlu'nun CEPA şirketine ortak olduğu.
Gerçek 6: Mansur Celebcioğlu'nun şirkette ortaklığı olmadığı ticaret sicil gazetesi kayıtlarında görülebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Ankara'da kılıçlar çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN