Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentli işadamı 2016'dan umutlu

AK Parti'nin tarihi zaferiyle sonuçlanan 1 Kasım seçimlerinin ardından istikrar algısının güçlenmesi ile iş dünyasında geleceğe dönük olumlu beklentiler arttı

Giriş Tarihi: 6.11.2015
Başkentli işadamı 2016'dan umutlu
Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı M.Nezih Allıoğlu, 1 Kasım'da milletvekili seçilen isimlere, siyasi parti ayrımı olmaksızın "Ankaralılık ruhu" etrafında birleşmeleri ve elbirliğiyle çalışmaları çağrısında bulundu. Türkiye'nin bir buçuk yılı aşkın süredir seçim gündeminden kurtulamadığını hatırlatan Allıoğlu, "Milletimizin sandığa yansıyan iradesine hepimiz, özellikle de siyasiler saygı duymalıdır. Artık kavganın, karşılıklı suçlamaların değil, barışın ve çok çalışmanın zamanıdır. Muhalefet partileri bir yandan kendilerini sorgularken diğer yandan da ülkemizin geleceği için elini taşın altına koymalıdır" dedi.

Büyük kalkınma bekliyoruz

Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç: Milletimiz sandıkta tek parti yönetimi ve istikrar yönünde iradesini ortaya koymuş, Türkiye'nin önü açılmıştır. Sağlanan istikrar sayesinde önümüzdeki dört yıllık dönemde büyük bir kalkınma hareketi bekliyoruz.

Önceliğimiz reformlar

Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) Başkanı Eda Ersoy: Önceliği reform süreci olan yeni bir döneme girmek en büyük beklentimiz. Ülke olarak refah seviyemizi artırmak ve hedeflerimize ulaşmak için bu dönemde birlik ve beraberlik içinde zaman kaybetmeden çalışmalıyız.

2009'daki trend yakalanır

TÜGİAD Ankara Şube Genel Sekreteri Canpa Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan: Ekonomide son dönemlerde yavaşlayan büyümenin 2016'da belirgin biçimde artacağını, 2009 ve 2010 yıllarındaki ekonomik trendlere erişileceğini düşünüyorum.

Piyasalar moral ve güven buldu

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı: Artık seçim atmosferinden çıkıp ekonomiye odaklanmamız gerekiyor. Hükümetin kurulması ile son 6 aydır boşa geçirdiğimiz zamanı telafi etmeye çalışacağız. Uzun ömürlü bir hükümetin, piyasalara moral ve güven vereceğini düşünüyorum. Ekonomide 2016 yılından çok umutluyum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentli işadamı 2016'dan umutlu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN