Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaslı insanlara acıyla baş etmeyi öğretiyor

Eşi Necip Hablemitoğlu öldürüldükten sonra acılarıyla baş etmeyi öğrenen Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, açtığı enstitüde yasla başa çıkma eğitimi vermeye başladı

Giriş Tarihi: 6.11.2015
Yaslı insanlara acıyla baş etmeyi öğretiyor
Eşi Necip Hablemitoğlu'nu kaybettikten sonra yaşadığı büyük acılarla baş etmek için "yas" eğitimi alan Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu, şimdi bildiklerini kendisiyle benzer acıları yaşayan insanlara aktarıyor. Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Hablemitoğlu, 29 yıllık akademik hayatına nokta koydu. Hablemitoğlu, daha geniş kitlelere hizmet vermek üzere Hablemitoğlu Ankara Enstitüsü'nü kurdu. Bahçelievler'deki enstitüde danışmanlık yapan Hablemitoğlu, Türkiyenin ilk yas danışmanlarından biri oldu.

KİTAP DA YAZDI
2002 yılında evlerinin önünde suikasta uğrayan eşi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'ndan sonra derin acılar yaşayan Şengül Hablemitoğlu, bunlarla baş etmek için yurt dışında "yasla başa çıkma eğitimi aldı. Nue Ulm Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ndeki eğitimini tamamlayarak "Yasla Başa Çıkma ve Yas Danışmanlığı" sertifikasını alan Prof. Dr. Hablemitoğlu, bu konuda devletin de birşeyler yapabileceğini söyledi. Türkiye'nin hem cumhuriyet öncesi, hem de cumhuriyet tarihi boyunca insan ölümleri ve yaslarıyla dolu bir ülke olduğunu vurgulayan Şengül Hablemitoğlu, "Yüzleşme-Bir Yas adlı kitabımla da daha geniş kitlelere ulaşmaya çalışıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaslı insanlara acıyla baş etmeyi öğretiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN