Ulubey'de 650 gecekondu daha yıkıldı

Altındağ Belediyesi'nin Ulubey Mahallesi'nde sürdürdüğü kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında son olarak 650 gecekondunun yıkımı gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 7.11.2015
Ulubey'de 650 gecekondu daha yıkıldı
Ankara'da kentsel dönüşümün öncüsü olan Altındağ Belediyesi, kısa bir süre önce Ulubey Mahallesi'nde başladığı yıkım çalışmalarında büyük başarıya ulaştı. Göreve geldiği günden itibaren Altındağ'da 45 binden fazla gecekonduyu, kavgasız gürültüsüz yıkan Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Ulubey Mahallesi'nde 2 ay gibi kısa bir zamanda 650 gecekondunun yıkımına imza attı. Bölgede, 24033, 24032, 24031 adalarda bulunan 650 kaçak yapının yıkımını gerçekleştiren belediye, kararlı tutumundan vazgeçmedi, bölge gecekondulardan temizlendi.

"BİZ ALTINDAĞ'DA EZBER BOZDUK"
Altındağ'da ezber bozduklarını söyleyen Tiryaki, "10 yıldır aralıksız yıkım yapıyoruz. Üstelik bu sürede bir tek gecekondu yapımına dahi izin vermedik. Çünkü Altındağ'da insanlar bize güveniyor. Artık vatandaşlar mahallelerine yıkımın gelmesini istiyor. Biz de onların taleplerini yerine getiriyoruz" dedi. Çok hızlı çalıştıklarını da vurgulayan Tiryaki, yıkımların daha da hız kazanacağını, Altındağ'ı çok daha güzel günlerin beklediğini ifade etti.

'MÜTEAHHİTLERİN DE BÖLGEYE İLGİSİ ARTTI'
Yıkımların daha da hız kazanacağını söyleyen Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Allah kısmet ederse Altındağ'ı çok daha güzel günler bekliyor" dedi. Başkan Tiryaki, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu bölge yıkımın önünde pek çok engeli olan bir mahalleydi. Burada yıkım başlatabilmek için çok fazla engelle mücadele etmek zorunda kaldık. Bölgenin suç örgütlerinin ve göçmenlerin yerleşim yeri olduğunun farkındayız. Ancak herkes bilsin ki, vatandaş istemediği sürece hiçbir mahallemizde yıkım yapmadık. Burada da asıl hak sahiplerinin yüzde 99'u bu yıkımı istiyor ve yıllardır bekliyordu. Müteahhitlerin de kısa sürede bölgeye olan ilgisi çok arttı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulubey'de 650 gecekondu daha yıkıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN