Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lılar Seben'i keşfediyor

Giriş Tarihi: 9.11.2015
Ankaralılar Seben'i keşfediyor

Bolu'nun adı pek duyulmayan ancak görenlerin vazgeçemediği cenneti Seben, lıları kendine hayran bıraktı. İlçenin tarihi dokusu ve fotoğraf karelerine yansıyan doğal güzelliği 14 Kasım'a kadar Vakıf Eserleri Müzesi'nde sergilenecek

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Bolu Halk Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAMER) tarafından düzenlenen Seben Belediyesi'nin de destek verdiği 'Keşfedilmeyi Bekleyen Cennet: Seben' konulu fotoğraf sergisi, 6 Kasım Cuma günü 'da Vakıf Eserleri Müzesi'nde açıldı. Açılışa Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, BAMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Azize Aktaş'ın yanı sıra çok sayıda Ankara'da yaşayan Bolulu ve Sebenli ile doğa ve fotoğraf sever Başkentli katıldı.Seben'i kültürü, tarihi, coğrafi özellikleri ve doğasıyla yani tüm yönleriyle Ankara'ya taşıyan fotoğraf sergisi, ziyaretçilerini başka bir dünyaya götürüyor. Frigler'den Osmanlı'ya uzanan binlerce yıllık bir tarihe sahip olan Seben, Anadolu'nun farklı medeniyetlerine de ev sahipliği yapmış gizemli bir ilçe. Bolu'nun bu küçük ilçesi ikinci bir Abant olmaya aday Seben, turizm açısından bir 'hazine' olarak da tanımlanıyor.

BAŞKENTTE BULUŞTULAR

Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, fotoğraf sergisi ile Seben'in tüm yönleriyle Ankara'ya taşındığını, Ankara'da yaşayan Bolulu ve Sebenlilerin de sergide buluştuğunu söyledi. Serginin Ankara'da yaşayan Sebenlilere memleket kokusunu getirdiğini dile getiren Süleyman Özbağ, serginin başkentteki doğa ve fotoğrafsever tarafından da yoğun ilgiyle karşılandığını belirtti. Seben'in turizm açısından son yıllarda büyük ilerleme kaydettiğini anlatan Özbağ, geçen yıl Bolu'da Gülezler Konağı'nda gerçekleştirilen serginin Seben'in başkentte daha çok tanınması amacıyla bu Ankara'da açıldığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaralılar Seben'i keşfediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN