Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de taht kavgası Çankaya'da başladı

Giriş Tarihi: 9.11.2015
CHP'de taht kavgası Çankaya'da başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu koltuğundan etmeyi planlayan parti içi muhalefet, taht savaşını CHP'nin kalesi olan Çankaya Belediyesi'nden başlattı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde seçimin ardından taht kavgası başladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu devirmek isteyen parti içi muhalefet Kılıçdaroğlu'na yakın olan isimlere adeta savaş açtı. Geçtiğimiz hafta CHP'ye yakın bir haber sitesinin ortaya attığı Alper Taşdelen kayınpederi tarafından vuruldu ve Taşdelen, Çankaya'ya kaçak rezidansa göz yumuyor iddialarını CHP'li Durdu Özbolat'ın sahibi olduğu Yurt Gazetesi haberi manşetine taşıyarak parti içindeki taht kavgasını körükledi. Ortaya atılan iddiaların ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisi gibi Tuncelili olan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e kol kanat gerdi. Kılıçdaroğlu Taşdelen'e sahip çıkarak ilçede birlikte park açılışı yaptı.

'PARTİDEN TEMİZLEYECEĞİM'


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Belediye başkanımıza yönelik olarak son derece çirkin iftiralar var. Anlamak mümkün değil. Bunlar da sözde CHP'li. Size sözüm söz, onların tamamını temizleyeceğim. Biz neyle uğraşıyoruz, onlar neyle uğraşıyorlar. Bizim derdimiz Türkiye, onların derdi nasıl ihale alabilirim. Nasıl 'Ben CHP'liyim'. Yok kardeşim öyle bir şey. Ona asla izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

KURULTAY ÖNCESİ SAVAŞ BAŞLADI

1 Kasım seçimlerinde yine iktidar olmayı başaramayan CHP'de Kılıçdaroğlu'na yakın olan isimler üzerinden taht kavgası ateşlendi. Partide değişim isteyen gruplar seçimlerin ardından CHP içindeki Tuncelili kanadı devirmek için işbirliğine girdi. Kulislere göre Gürsel Tekin kanadına yakın olduğu bilinen Durdu Özbolat'ın gazetesiyle Kılıçdaroğlu ile CHP içindeki Tuncelililer yıpratılmaya çalışılıyor.

PANİK HAVASI KUŞKULANDIRDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çankaya'daki açıklamalarına ilk tepki CHP üyesi ve Halkınhabercisi sitesinin sahibi İlyas Güven Eroğlu'ndan geldi. Eroğlu," CHP içerisindeki tüm çarpıklıklara son verene kadar parti içi demokrasiyi işleten kadar, sizin parti içi iktidarınız yerine halkın iktidarını kurana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Genel başkanımız Kılıçdaroğlu'nun bu olayı kapak için panik havası içinde park açılışına katılması beni kuşkulandırmaktadır"dedi.

'İSPAT ETSİNLER İSTİFA EDERİM'

CHP'li Eroğlu, "Genel Başkanımızın şahsımı suçlayarak Çankaya Belediyesi'nden iş alamadığımız için bunları yazdığımızı söylemesi çok üzücüdür. Ben işadamı olarak ortağı olduğum 13 firmamla, 4 binin üzerinde çalışanımla 30 yıldır Ankara'da başım dik çalışıyorum. Bugüne kadar ne bu dönemde nede bundan önceki dönemlerde Çankaya Belediyesi'nin hiçbir ihalesine ne katıldım nede teklif verdim. İspat etsinler istifa ederim"dedi.

GÜCÜ DE ÖMRÜ DE YETMEZ

İLYAS GÜVEN EROĞLU, "Ben 30 yıldır CHP Çankaya İlçe ve Ankara İl delegesiyim. 3 dönem bu partiden milletvekili adayı oldum. Sayın Kılıçdaroğlu sözde CHP'li olduğumuzu ve kökümüzü CHP'den kazıyacağını söylüyor. Benim babam Zeki Turgut Eroğlu 1977 yılında CHP İstanbul Milletvekilidir. Bizim köklerimizi CHP'den kazımaya onun ne gücü nede ömrü yeter"şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de taht kavgası Çankaya'da başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN