Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li Eroğlu'na jet soruşturma

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in kurşunlandığını iddia eden internet sitesinin sahibi CHP'li İlyas Güven Eroğlu'na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla soruşturma açıldı. Kılıçdaroğlu'na yüklenen Eroğlu "Kendisi bu davanın savcısı mı?" dedi

Giriş Tarihi: 10.11.2015
CHP'li Eroğlu'na jet soruşturma
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in kayınpederi Mansur Celebcioğlu tarafından kurşunladığı iddiası CHP içindeki savaşı ateşledi. İddianın CHP'ye yakın bir haber sitesi tarafından gündeme getirilmesi ise partiyi tamamen karıştırdı. Soluğu hemen Çankaya'da alan ve oğlu gibi gördüğü hemşerisi Başkan Taşdelen ile park açılışı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu burada parti içi muhalefete ve Alper Taşdelen ile ilgili haber yapan CHP'lilere ağır eleştiriler getirdi. Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, "Belediye başkanımıza yönelik olarak son derece çirkin iftiralar var. Anlamak mümkün değil. Bunlar da sözde CHP'li. Size sözüm söz, onların tamamını temizleyeceğim. Biz neyle uğraşıyoruz, onlar neyle uğraşıyorlar. Bizim derdimiz Türkiye, onların derdi nasıl ihale alabilirim. Nasıl 'Ben CHP'liyim'. Yok kardeşim öyle bir şey. Ona asla izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sert açıklamalarının ardından harekete geçen CHP Çankaya İlçe Başkanlığı ve CHP İl Başkanlığı halkınhabercisi sitesinin sahibi olan ve 3 dönem CHP Ankara Milletvekili adayı gösterilen parti delegesi İlyas Güven Eroğlu hakkında soruşturma başlattı. Kılıçdaroğlu'nun tepki gösterdiği Eroğlu'nun CHP'den ihraç edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

'KILIÇDAROĞLU TEDİRGİN'
Eroğlu ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na aynı sertlikte cevap verdi. Eroğlu "Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in kayınpederi Mansur Celebcioğlu tarafından kurşunlanmasının ardından bu konu ile ilgili haber yaptık. Konunun üstünün kapatılmaması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na 3 Kasım 2015 tarihinde 151727 soruşturma numarası ile suç duyurusunda bulundum. İddialarımızın yargı tarafından kovuşturma sonucunda doğru olduğu ortaya çıkacaktır. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun savcılık tarafından kovuşturma sonucu beklenmeden bir miting alanında iddiaların asılsız ve yalan olduğunu söyleyerek bizi suçlaması ve ardından üyesi olduğum CHP'nin yetkili organları tarafından Genel Başkanımızın konuşması bir emir telakki edilerek hakkımda disiplin soruşturması başlatmalarını manidar buluyorum. Alper Taşdelen'in kurşunlanması ile ilgili haberimiz CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu müthiş tedirgin ettiğini görüyoruz" diye konuştu.

BU DAVANIN SAVCISI MI?

CHP'li Eroğlu şöyle devam etti: "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili yargıda yürütülen soruşturmalar hakkında Cumhurbaşkanı'nın miting meydanlarında yaptığı açıklamalara karşı 'Siz o davaların savcısı mısınız?' ifadelerini kullandığını hepimiz biliyoruz. Şimdi benim de aklıma 'Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in vurulmasıyla ilgili ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 2015/151727 soruşturma numarasıyla yürütülen kovuşturmanın savcısı acaba Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu mudur?' sorusu geliyor. Halkınhabercisi ekibinin bilgi ve belgeye dayanmadan haber yapmaz. Çok kısa sürede gerçeklerin yargı tarafında da ispatlanacağını hep beraber göreceğiz."

MUHALİF KANATTAN SALDIRIYA DEVAM
CHP içindeki muhalif kanada yakın Durdu Özbolat'a ait Yurt Gazetesi dünkü sayısında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. Gazete "Kemal Bey'e açık mektup" başlıklı yazıda "Sizi, bir yanınıza Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'i, bir yanınıza da Örgüt Başkanı Tekin Bingöl'ü almış halde gördüğümde; 'Neden bu savunma pozisyonu?' diye düşündüm. Hakkında iddia olan her Belediye Başkanı, sizden sahiplenme ve koruma bekleyecektir artık. Beşiktaş, Sarıyer, Şişli, Büyükçekmece ve diğerleri... Hepsini arkanıza saklayamazsınız. Bagaj dolu. Tabii ki takdir sizin" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Eroğlu'na jet soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN