Bisikletliler ayrıcalıklı olacak

"Şehir içinde koca bir şehir" konseptiyle yapımına başlanan Mebuskent, 3 kilometre uzunluğuyla Türkiye'nin en uzun bisiklet parkuruna sahip konut projesi...

Giriş Tarihi: 21.11.2015
Bisikletliler ayrıcalıklı olacak
Aymor Grup tarafından gerçekleştirilen başkentin en prestijli konut projelerinden Mebuskent, bisiklet kullanımını önceleyen tasarımı ve dev parkuru ile şimdiden "Küçük Kopenhag" olarak anılıyor. "Şehir içinde koca bir şehir" konseptiyle Mart 2013'te Batıkent Çakırlar bölgesindeki 388 dönümlük bir alanda inşasına başlanan ve 2016 sonunda yaşamın başlayacağı Mebuskent, 4-5 bin kişilik bir nüfusu barındıracak. Mebuskent, 3 kilometrelik uzunluğu ile halen Türkiye'nin en büyük bisiklet parkuruna sahip yerleşim projesi. Mebuskent'te yerleşim içi trafik alt yapısı, çevre düzenlemesi ve tüm donatılar, bisiklet kullanımına odaklı ve bunu özendirecek şekilde hazırlandı.

YÖNETMELİK YAYIMLANDI

Mebuskent'te bisikletlilerin "ayrıcalıklı" olacağının altını çizen Ayhan, şu bilgileri verdi: "Bisiklet kullanımı Türkiye'de maalesef fazla yaygın değil. Yeni ve sevindirici bir gelişme olarak hükümetimiz, şehir içinde bisikletin ulaşım amaçlı kullanımını yaygınlaştırma yönünde önemli bir adım atmış bulunuyor. Buna ilişkin yönetmelik geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Biz de Mebuskent olarak, bisiklet kullanımını özendirecek ve bunun tüm kurallarına uygun bir yapı oluşturuyoruz. Mebuskent'te 3 kilometrelik bir bisiklet sürüş alanımız var ve tüm sinyalizasyonlar ona göre ayarlanacak. Bisikletler için yeterli park alanlarımız da mevcut. Mebuskent'te ada içi ulaşım tercihen bisikletle olabilir. Dört giriş nizamiyemiz var ve bunların dördünde de ücretsiz Mebuskent bisikletleri yer alacak. Dileyen misafirler arabalarını ada dışında bırakıp, bisikletlerini alıp ada içinde bisiklet kullanabilecek. Mebuskent'te bisikletliler ayrıcalıklı olacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bisikletliler ayrıcalıklı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN