Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elmadağlı gençlere modern kütüphane

Elmadağ Belediyesi ile Kültür Bakanlığı'nın ortak çalışmasıyla ilçede 35 bin kitabın bulunduğu modern bir kütüphane açıldı

Giriş Tarihi: 21.11.2015
Elmadağlı gençlere modern kütüphane
Fiziki şartları son derece yetersiz olan Elmadağ İlçe Halk Kütüphanesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Elmadağ Belediyesi arasında yapılan protokol kapsamında yenilendi. 15 yıllığına bedelsiz olarak halkın hizmetine sunulan kütüphane 285 metrekarelik alana sahip. Elmadağ Kültür Merkezi'nde hizmet verecek kütüphane, yetişkin ve ödünç verme bölümü, çocuk bölümü, süreli yayınlar bölümü, sinevizyon gösteri salonundan oluşuyor. Pazar ve pazartesi günleri kapalı olan kütüphane haftanın 5 günü 08.30 ile 15.00 saatleri arasında okuyucularına 35 bin kitapla kapılarını açık tutacak.

OKUYAN BİR TOPLUM İÇİN...
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin,"Halk kütüphaneleri, kadın-erkek her yaştan, her seviyeden, her türlü meslek kollarındaki insanların, fikir ürünleriyle kültürel, sosyal ve teknik yönden kalkınmasına yardımcı olan sosyo-ekonomik kuruluşlar olarak bilinmekte ve uygulamaların sürdürülmesini sağlamaktadır" dedi. Başkan Şahin, okuyan bir insan ve okuyan bir toplum olabilmek için çocukların küçük yaştan itibaren kitap okumayı alışkanlık haline getirmelerinin önemli olduğunu ve her yaştaki insanın kitap okuması ve kitap okuma salonlarının günümüzün şartlarına uygun şekilde düzenlenmesi, her insanımızın okur-yazar olması için çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elmadağlı gençlere modern kütüphane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN