Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Umut ' tükeniyor!

Uzun süren çabalara rağmen iki arka ayağı felçli olan 'Umut' adlı köpeğe sahip çıkacak bir hayvansever bulamadı

'Umut ' tükeniyor!
Bir aracın çarpması sonucu felç olan ve hayvansever Burçin Akalın tarafından aylar süren mücadele ile hayata dönen köpek için umutlar tükendi. Bir süre tedavi için klinikte kalan umut, daha önce tahliye kararı verilen Akalın'ın evinde baskılara rağmen yaşamaya çalışıyor.

GİDECEK YERİ KALMADI

Ankara'da sahipliyken bir aracın çarpması sonucu arka iki ayağı ve vücudunun arka bölümü ezilen akbaş kırması köpek, kış ayları yaklaşırken sokakta kalma tehlikesiyle yüz yüze. Kendisine bakan Burçin Akalın'ın yaşadığı yerde, apartman sakinlerinin "Burayı barınak gibi kullanıyorsunuz, mikrop saçıyor, apartmana koku veriyor' şikayetleri üzerine valilik tarafından tahliye kararı verilen felçli köpeğin gidecek yeri kalmadı. Apartman sakinlerini geri adım atmadığı tahliye kararının uygulanırsa Umut, evsiz ve sahipsiz kalacak. Uzun süre kamuoyunun gündeminde kalan köpeğe sahip bulunamayınca Akalan tekrardan Umut'u evine götürdü.

SON ÇARE MİNİK SERÇE

Umut'un klinikteki tedavisinin ardından mecburen evine getirdiğini belirten hayvansever Akalın, "Bir aydır evimde bakmaya çalışıyorum ama komşular çok rahatsız. Umut için son kapı Sezen hanım kaldı" diye konuştu. Akalın, "Apartmandakileri rahatsız etmemek için elimden geleni yapıyorum ama yine de umut'u istemiyorlar. Tüm baskılara rağmen evimde bu hayvana bakmaya çalışıyorum, tüm imkanlarım tükendi. Valilik kararı uyguladığı anda Umut'un sokaklardan başka gidecek yeri olmayacak. Onca zaman bir sahip aradım ama bulamadım. Sezen Aksu istemişti eğer tahliye edilirse Sezen Hanım'a vereceğiz kendisi isterse" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Umut ' tükeniyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN