Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Hayallerinize kavuşmanız için hiçbir engel yok’

Giriş Tarihi: 24.11.2015
‘Hayallerinize kavuşmanız için hiçbir engel yok’
Doğuştan görme engelli Mustafa Musa Beydoğan, fırsat verildiğinde herkesin başarılı olabileceğini göstermek açısından öğrencilerine rol modeli oluşturuyor.
Mesleğine aşkını anlatan Kalaba Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Beydoğan, insanın yaşamındaki en büyük engelin bedeni değil, cehaleti olduğuna inananlardan.
Bunun da ancak eğitim ve öğretimle yok edilebileceği kararlılığıyla bu mesleğe giren Beydoğan, öğretmenliği "geleceğin Türkiye'sinin sahibi çocuk ve gençlerin hayatlarına dokunan, geleceklerini inşa eden insan mühendisliği" olarak tanımlıyor.
Beydoğan, bu nedenle öğretmenlik yaparak gençlere yardımcı olmak istediğine dikkati çekerek, "Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, 'Öğretmen bir kandil gibidir, kendi yandıkça çevresini aydınlatır'.
Çünkü gelecek öğretmenlere emanettir" dedi.

ROL MODEL OLUYOR

"Öğrencilerim için tam bir modelim" ifadesini kullanan Beydoğan, şunları söyledi:
"Benim öğrenciliğim rahat geçmedi.
Teknolojik gelişmeler de bu kadar etkin değildi. Ben, öğrencilerim için değerli olduğumu biliyorum. Çünkü, ben de onlara çok değer veriyorum. Benim görme yetisinden yoksun olmam, öğrencilerim için çok ciddi rol model oluşturuyor. Çünkü öğrencilerim, hedefe ulaşılabildiğini görüyorlar.
Herkese fırsat verildiğinde, kişinin önündeki engeller kaldırıldığında herkesin hayalini geçekleştirebileceklerini görebiliyorlar".
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Hayallerinize kavuşmanız için hiçbir engel yok’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN