Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalbi duran Öykü derin uykuya daldı

Doğuştan kalp hastası olan Öykü’nün kalbi nakil beklemeye dayanamadı. Küçük kız daldığı derin uykudan uyanabilirse acil donör bulunması gerekiyor

Kalbi duran Öykü derin uykuya daldı
Doğduğu günden bu yana hayata tutunmaya çalışan 12 yaşındaki kalp hastası Zeynep Öykü Ertok, zamana yenik düştü. Altı aydır kalp nakli bekleyen Öykü, kalbinin durmasının ardından derin bir uykuya daldı. Minik kızın uyanmama ihtimali var.
Ailesinin tek çocuğu olan Öykü'nün yasaması için uyanması şart.
Doktorların pazar gününe kadar uyur dediği minik kız, Sağlık Bakanlığı'nın organ bekleyen hasta listesine 'acilin acili' koduyla girdi.
Anne Ebru Ertok, "Yavrum son cümlesi anne elimi bırakmayın ölmek istemiyorum, korkuyorum oldu. Şu anda ecmo cihazında ölüm kalım mücadelesi veriyor. Ancak kötü olan uyanmaması, 12 yıldır derdimiz nakildi, şimdi ise uyanması. Kızım uyandığı anda kalp için mücadele edeceğiz. Onu yaşatacak kalbi arayacağız" diye konuştu.
"Öykü benim tek evladım onu kaybetmek istemiyorum" diyen baba Tugay Ertok ise minik kızın tek şansının nakil olduğunu ifade ederek "Kızım uyandığı anda acilen nakil olması gerek. Ne olur sesimizi duyun, kalbinizi bize verin.
Toprak olacağına can olsun" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalbi duran Öykü derin uykuya daldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN