Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sektör temsilcileri MÜSİAD’da buluştu

Başkentte hizmet veren 14 farklı sektörün temsilcilerinden oluşan MÜSİAD Sektör Kurulları “Ankara Platformu” projesi çerçevesinde bir araya gelerek toplantıda önerileri masaya yatırdı

Giriş Tarihi: 28.11.2015
Sektör temsilcileri MÜSİAD’da buluştu
On dört farklı sektörün temsilcilerinden oluşan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Sektör Kurulları Toplantısı, MÜSİAD Ankara Başkan Yardımcısı Hasan Fehmi Yılmaz başkanlığında toplandı. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı'nca verilen PRODES desteği kapsamında kabul edilen "Ankara Platformu Projesi" çerçevesinde gerçekleştirilecek olan alt sektör toplantıları hakkında değerlendirmelerin gerçekleştiği toplantıda, sektör temsilcilerinin Ankara özelinde sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

HEDEF İLKELİ İŞ HAYATI

Toplantının açılışında konuşan MÜSİAD Ankara Başkan Yardımcısı Hasan Fehmi Yılmaz, sektör kurullarının çalışma yapısı hakkında bilgi verdi.
Sektör Kurullarının temel olarak değerlendirilebilecek on dört farklı sektörün bir araya gelmesi ile oluştuğunu belirten Yılmaz, "Üyelerimizin tamamı sanayi ve ticaret içerisinde bulunuyorlar.
Birbirleri ile olan ilişkilerini artırmak, ticari hayata bakışlarına yön veren faaliyetler gerçekleştirmek ve içerisinde bulundukları sektörün sorunlarına ilgili kurum ve kuruluşlarla bir araya gelerek çözüm arayışında bulunmak temel görevimiz. Sürekli iyileştirmeyi hedef alarak, üyelerimizin ilkeli, dinamik, özgüveni yüksek ve çözüm odaklı bir çalışma hayatı içerisinde bulunmalarına gayret ediyoruz" dedi.

30 KASIM'DA YİRMİ FARKLI STK İLE TOPLANTI YAPILACAK
Projenin MÜSİAD Ankara öncülüğünde, Ankara Ticaret Odası, Sincan 1.Organize Sanayi Bölgesi, Hacettepe Teknokent, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşverenleri Sendikası (İNTES) ve Orta Anadolu İhracatçılar Birliği ortaklığıyla gerçekleşeceğinin ve geniş bir katılım sağlanacağının altı çizildi. Projenin aynı zamanda "Kent Ankara" özelliğinin ön plana çıkarılmasının amaçlandığını belirten Yılmaz, "Proje kapsamında sektörel alt komisyon toplantılarımız 30 Kasım'da Ankara Büyükşehir Belediyesi ve yirmi farklı sivil toplum kuruluşunun katılımıyla başlayacak.
Amacımız hep birlikte 'Kent Ankara' için çalışmak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sektör temsilcileri MÜSİAD’da buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN