Esnafa sağlık taraması

Ayakkabı ve çanta imalatında çalışan esnafa yönelik sağlık taraması yapıldı. Oda Başkanı Hüseyin Uzun, güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak istediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 30.11.2015
Esnafa sağlık taraması
Başkentte ayakkabı ve çanta imalatında çalışan işveren ve işçilere yönelik sağlık taramaları gerçekleştirildi. Umum Ayakkabıcılar ve Çantacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Uzun, işyerlerinde yaşanan iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili riskleri ortadan kaldırmak veya en aza indirmek istediklerini, bu nedenle sağlık taramalarına önem verdiklerini kaydetti.

Her türlü ölçüm yapıldı

Meslek hastalığının tespitine yönelik gerçekleştirilen sağlık taramalarında kan ve idrar tetkiki, röntgen, kalp ve akciğer taraması, işitme taraması, solunum fonksiyon testi ve işyerlerinde gaz, buhar ve gürültü ölçümü yapıldı. Bu kapsamda gezici (mobil) sağlık araçlarının da kullanıldığı sağlık taramalarında iş sağlığı ve güvenliği uzman ve uzman yardımcıları, sağlık personeli; doktor, hemşire ve teknisyenler hizmet verdi.

'Taramalar bir haftadır sürüyor'
Sağlık taramalarının bir haftadır devam ettiğini söyleyen Ankara Umum Ayakkabıcılar ve Çantacılar Odası Başkanı Uzun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ve 'İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık Projesi kapsamında' eğitimler verdiklerini, daha sonra ise sağlık taramaları gerçekleştirdiklerini söyledi. Uzun, amaçlarının güvenli bir çalışma ortamı olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafa sağlık taraması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN