Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankaragücü'ne söz verenler kayıp

SABAH Ankara'ya konuşan Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yanında kendilerine söz veren işadamlarının kayıplara karıştığını ifade etti

Ankaragücü'ne söz verenler kayıp
Ankaragücü Kulübü ile Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankaragücü Futbol Şube Sorumlusu Ercan Soydaş, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Yardımcısı Hüseyin Ar ve Ankara Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Çavuşçulu, SABAH Ankara'yı ziyaret etti. Ankaragücü'nün zor günler geçirdiğini ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen hala ayakta olduğunu ve şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olduğunu ifade eden Başkan Yiğiner, "Ankara'daki tüm siyasiler ve işadamları bu kulübe sahip çıkmalı" ifadelerini kullandı.

'PARALAR BOŞA GİDİYOR'
Ankara Ticaret Odası gibi bazı STK'ların yaptığı alışveriş festivallerini eleştiren Yiğiner, şunları söyledi: "Ankara bu ülkenin başkentidir ve bazı STK'lar hala Ankara'yı marka bir şehir haline getirmeye çalışıyor. Ancak bu kentin önemli bir markası olan Ankaragücü'ne destek olmadan markalaşmadan söz edilemez. Ankaragücü bu şehrin 105 yıllık bir çınarıdır. Bu şehirde herkes bu çınarın gölgesi altında toplanır. Süper Lig takımları bin kişi ile oynarken biz 2. Lig'de 15 bin kişiyle maçlara çıkıyoruz. Bu da Ankaragücü'nün ne kadar büyük olduğunu anlatmaya yeter. Son birkaç yıldır Ankara'da STK'lar tarafından bazı alışveriş festivalleri düzenleniyor ve bu festivallere milyonlarca TL para harcanıyor. Bu festivallerin kente çok katkısı olduğunu düşünmüyorum. Eğer buralara verilen paraların 5'te biri Ankaragücü'ne verilsin bu takım Süper Lig'e yükselir ve iddia ediyorum, bu takım Avrupa'da mücadele eder. Bu kente bir Barcelona neden gelmesin. Bu şehirde bu potansiyel var.

YARDIM SÖZÜ HAVADA KALDI
Kulübe yardım toplantısında herkesin yardım edeceğini söylemesine rağmen sözlerin havada kaldığını ifade eden Yiğiner, "Ankaragücü siyasi bir kuruluş değildir. Biz bu kadar borcun harcın içerisinde yılda 2 bin gencimize spor eğitimi veriyoruz. Bu eğitimi alan gençlerin hepsi Altındağ'dan Mamak'tan gelen fakir, gecekondu çocuklarıdır. Aynı zamanda da biz gecemizi, gündüzümüze katıp kulübe hep bir fazla ne yapabiliriz diye düşünüyoruz. Sezon öncesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek önderliğinde toplandık ve kulübe para topladık. O gün Melih Başkan'ın yanında söz veren bir çok isim vaat ettikleri paraları ya hiç vermedi ya da bir kısmını verdi. Melih Başkan elinden gelen pek çok şeyi yaptı. Ancak bizim hala borçlarımız ve sıkıntılarımız var. Başkan Gökçek önderliğinde yeniden toplanıp bu takımı kurtarmalıyız" dedi.

'TARAFTARIMIZIN BEKLENTİSİ YÜKSEK'
Ankaragücü taraftarının takımlarına tutkuyla bağlandığının altını çizen Yiğiner, "Ankaragücü taraftarında beklenti yüksek. Takımına aşkla bağlı olan bir taraftar olduğu için en ufak başarısızlıkta bile tepkileri farklı oluyor. Ankara'da bu kadar insanı bir araya getirebilecek başka bir oluşum yok. Ben Ankara'da işadamlarını tabir yerindeyse doğru seçim yapmaya yani Ankaragücü'ne destek vermeye çağırıyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankaragücü'ne söz verenler kayıp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN