Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk medikal showroom Ostim'de hizmete girdi

Giriş Tarihi: 4.12.2015
İlk medikal showroom Ostim'de hizmete girdi

Her yıl milyonlarca lira aktardığımız medikal cihazlar için ilk "yerli" adım başkentte atıldı. Türkiye'nin medikal ürün ihtiyacı OSTİM'deki firmalar tarafından karşılanacak

Ostim Medikal Sanayi Kümelenmesi'nin projesi olarak hayata geçirilen Türkiye'nin ilk medikal ürün showroom'u Ankara'da açıldı. Yerli medikal ürünlerin ilk örneklerinin hayata geçirildiği proje, bakanlığın talebi üzerine üretime geçecek.

YERLİ ÜRÜNE TEŞVİK

OSTİM İş ve Finans Merkezi'nde faaliyet gösterecek showroom'un açılışına Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir ve OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın'ın yanı sıra kamu ve özel sektör temsilcileri katıldı. OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın medikal ürünlerin katma değeri yüksek ürünler sınıfına girdiğini belirterek, buna karşın ürünün stratejik öneminin karşılığının verilmediğine dikkati çekti. Aydın, "İşbirliği içerisinde bu alanda ihtiyacımız olan ürünleri üretmeliyiz, kendi ürünlerimizi kullanmalıyız. Bu showroom yerli medikal için önemli bir adım, milyarlarca kaynak aktardığımız medikal ürünleri artık kendimiz yapabiliriz" dedi.

FABRİKA ANKARA OLSUN
ASO Başkanı Özdebir de medikalin Ankara'da hızla gelişen sektörlerden olduğunu söyleyerek, "Medikalin üreten, dağıtan fabrikası Ankara olsun. Dört tarafımızda savaş var. Buradaki insanların hepsinin sağlıkla ilgili ihtiyaçları var. Bunların karşılanması lazım. Bunları niye biz karşılamayalım?" diye konuştu.

SON TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ
Firmaların kendi imkânları ile açtığı showroom'da son teknoloji kullanılarak üretilen ambulans ekipmanları, kuvöz, ameliyat masası, ortez malzemeleri gibi birçok ürün yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk medikal showroom Ostim'de hizmete girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN