Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sinemasız köyün çocukları

Giriş Tarihi: 5.12.2015
Sinemasız köyün çocukları

Çankaya Belediyesi, Bala'dan kendisine bağlanan köylerdeki çocukları sinemayla buluşturdu. Çocuklar, "Sinemayı seviyor musunuz" sorusunu "Bizim köyde sinema yok ki" diye cevapladı

Çankaya Belediyesi Bala'dan kendisine bağlanan köylerdeki çocukları sinemayla buluşturdu. 21. Gezici Festival kapsamında Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde (ÇSM) gösterilen "Çocuk Filmleri" bölümüne katılan çocuklar, arkadaşlarıyla birlikte sinema izlemenin keyfini yaşadı. Belediye otobüsleriyle köylerinden alınan öğrenciler, Öğrenci Konseri, Sam ile Balık Avı, Zıpla, Pl.ink, Büyük Saat, Kovboy, Maraton Günlüğü isimli kısa Norveç çocuk filmlerini izlemelerinin ardından ÇSM'de yer alan sergileri de gezdi.

"HER ŞEY ÇOK BÜYÜK"
Çocuklar, sinema çıkışı filmleri nasıl bulduğu, sinemayı sevip sevmediği yönündeki soruları ise şöyle yanıtladı: Habibe Nur Fındıkçı (7) Evciler Köyü İlköğretim öğrencisi: Bizim köyde sinema yok ki. Ben ilk kez sinemada film izliyorum. Çok güzelmiş. Zehra Çakçı (8) Yayla Köyü İlköğretim öğrencisi: Ben de ilk kez sinemada film izledim, her şey çok büyük. Berat Ramazan Demirkan (10) Evciler Köyü İlköğretim öğrencisi: Keşke her zaman gelsek, televizyondan çok farklı. Cebrail Fındıkçı (7) Evciler Köyü İlköğretim öğrencisi: Çok beğendim. Daha önce de tiyatroya gelmiştik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinemasız köyün çocukları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN