Pastayı üfledi dileğini söyledi

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ile birlikte hayatında ilk defa doğum günü kutlayan 110 yaşındaki Sefer dede "Ölmeden önce tek isteğim Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan'ı görebilmek" dedi

Giriş Tarihi: 6.12.2015
Pastayı üfledi dileğini söyledi
Mamak'ın Misket Mahallesi'nde yaşayan 10 çocuk ve 15 torun sahibi 110 yaşındaki Sefer Çam'a Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül doğum günü sürprizi yaptı. İlçede yaşayan en yaşlı isimlerden biri olan Sefer dedenin 5 Aralık tarihinde doğduğunu öğrenen Başkan Akgül, pastasını ve hediyesini alarak Sefer dedenin ailesiyle birlikte yaşadığı eve gitti. Sürpriz kutlama nedeniyle çok mutlu olduğunu ifade eden ve hayatında ilk defa doğum günü kutladığını belirten Sefer dede, pastanın üzerindeki bir asrı temsil eden tek mumu üflerken dilek tutmayı da ihmal etmedi.

"ERDOĞAN'I BİR KEZ GÖREYİM"
Dileğini de söyleyen Sefer dede "Hayatımda ilk defa doğum günü kutladım ve bir de dilek diledim. Tek isteğim ölmeden önce Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan'ı görebilmek. Yanına gitmek istiyorum. Kabul eder beni" ifadelerini kullandı. Sefer Dede'ye eliyle pasta yediren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Seçilmiş ilk Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Sefer dedeyi bir araya getirmek için gerekli girişimleri yapacağız. Asırlık çınarlarımız, büyüklerimiz bizler için değerlidir. Onlar bizim atalarımızdır. Hayır dualarını almak bizim için en önemlisidir. Şehirleri imar ederiz ama asıl olan gönülleri abad etmektir. Mamaklı hemşerilerimizin iyi gününde de kötü gününde de yanında bulunmaktayız. Bugün de Sefer dedemizin gönlünü hoş ettik" diye konuştu. Sefer dedeye gömlek hediye eden Başkan Akgül, torunlara da oyuncak hediye etti. Doğum günü kutlamasına AK Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pastayı üfledi dileğini söyledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN