Sincan'da dev hayvancılık bölgesi

Ankara'nın merkez ilçelerinden biri olmasının yanında tarım ve hayvancılıkta da aktif rol alan Sincan'da bir araya gelen besiciler, ekonomiyi canlandıracak dev bir yatırıma imza attı

Giriş Tarihi: 8.12.2015
Sincan'da dev hayvancılık bölgesi
Doğal Besi Toplu İşyeri Kooperatifi, bin 200 dekar alan üzerine 50 bin başlık Sincan Hayvancılık Bölgesi'ni kurdu. Şu anda 8 bin büyükbaş hayvanın bulunduğu bölgede, yatırımların tamamlanmasıyla 5 ay içinde hayvan sayısının 12 bin başa çıkacağı belirtildi. Besi bölgesinde 7 bin baş besi, bin baş da süt hayvanı bulunuyor. Modern işletmelerin yer aldığı bölgede hayvan gübreleri de otomatik sistemlerle işletmelerden toplanıyor. Kooperatifin hedefi ise toplanan gübrelerden biyogaz elde etmek.

İL MÜDÜRÜNDEN ZİYARET
Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz, Doğal Besi Toplu İşyeri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mermer'i ziyaret ederek Sincan Hayvancılık Bölgesi'nde incelemelerde bulundu.

İKİ YÖNLÜ KAZANÇ SAĞLAYACAK
Bu tür modern işletmelerin Ankara'ya kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müdürü Korkmaz, burada kazanılan deneyimleri Çubuk'ta kurulan organize besi sanayi bölgesinde kullanmak istediklerini söyledi. Bölgede Türkiye'nin en modern yatırımlarının olduğuna dikkat çeken Korkmaz, besicilerin civar köylerden yem bitkisini aldığını kaydederek bu yatırımın hayvancılığa katkısının yanı sıra civar köylerde ikinci ürün olarak yem bitkisi ekilişlerini de artırarak ekonomiye iki yönlü kazanç sağladığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sincan'da dev hayvancılık bölgesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN