Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğum yapana hastane desteği

Kamu hastaneleri doğum yapan ihtiyaç sahibi annelere şefkat eli uzatacak. İlk uygulama başkentte Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi'nde başlatıldı

Doğum yapana hastane desteği
1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi, Türkiye'de bir ilke imza attı. Hastane, 'Şefkat Eli Hediye Pazarı'nda, doğum yapan ihtiyaç sahibi annelerin gereksinimleri ücretsiz karşılayacak. Hediye pazarının açılışı, hastane yönetimince tahsis edilen bir bölümde, 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği ve Türk Kızılayı Ankara Şubesince yapıldı. 7 gün 24 saat hizmet verecek hediye hazarından, maddi durumu yetersiz anneler, kendileri ve bebekleri için gereksinim duydukları malzemeleri ücretsiz alabilecekler. Söz konusu proje, pilot il olan Ankara'daki tüm hastanelerle birlikte zamanla Türkiye'nin her yerine yayılacak. Ayrıca, Şefkat Eli Hediye Pazarı'nda, bağışçılardan gelen kullanılmamış kıyafetler, bebek bezi, zıbın, şampuan, ıslak mendil, oyuncak, havlu gibi her türlü ürün, ihtiyaç sahiplerine teslim ediliyor.

'ŞEFKAT ELİ'NİN MERKEZİ
Türkiye'de böylesi bir uygulamanın ilk kez yapıldığını dikkat çeken Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Fatma Meriç Yılmaz, "İlk örnek başkentte, Ankara şefkat elinin merkezi olacak" dedi. Yılmaz, "Pilot olarak Ankara'dan başladık geri bildirimleri alındıktan sonra yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Yardımlar çok önemli bundan sonra bu tür çalışmalarımız artarak devam edecek. Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çok sayıda doğum gerçekleşiyor. Bu kişiler arasında maddi desteğe ihtiyacı olanlar var. Servis sorumlusu hemşireler bunları görüyor, sorumlu hemşiremiz tarafından tespit edilen kişiler, pazardan tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğum yapana hastane desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN