TÜRKSOY ödülleri sahiplerini buldu

TÜRKSOY'un "2015 Haldun Taner Uluslararası Tiyatro Ödülü"ne Başkurdistan, Kazakistan ve Azerbaycanlı sanatçılar layık görüldü

Giriş Tarihi: 10.12.2015
TÜRKSOY ödülleri sahiplerini buldu
Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) "2015 Haldun Taner Yılı Kapanış ve Haldun Taner Uluslararası Tiyatro Eseri Ödül Töreni", Genel Sekreterlik konferans salonunda düzenlendi. Bu yılki ödüller Meryem Burakayeva, Ekrem Ahmetov, Afak Mesud, Todur Zanet ve Nobatgulı Recepov'a takdim edildi.

BİRİNCİ ESER 'GÖLGE'
Başkurdistan'dan Meryem Burakayeva, "Gölge" adlı eserle birincilik ödülünü Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Gül'den, Kazakistan'dan Ekrem Ahmetov, "Kaşgarlı Mahmut" isimli eserle ikincilik ödülünü Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik'ten aldı. Üçüncülük ödülünü almaya hak kazanan "Hallacı Mansur" isimli eserin sahibi Azerbaycanlı Afak Mesud'a da ödülü TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov tarafından takdim edildi. "2015 Haldun Taner Uluslararası Tiyatro Eseri" yarışmasında mansiyon ödüllerini ise "Sistema" isimli eserin yazarı Gagavuzya'dan Todur Zanet ile "Nasrettin Hoca, Sen Kimsin?" eserinin sahibi Türkmenistanlı Nobatgulı Recepov aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜRKSOY ödülleri sahiplerini buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN