Mahallenin ismini vatandaş seçecek

Susuz Mahallesi'nde bu ay isim değişikliği yapılacak. Ata, Cumhuriyet ve Hürriyet isimleri referandumla vatandaşın oyuna sunulacak. Başka isim talebi gelirse o da kabul edilecek

Giriş Tarihi: 12.12.2015
Mahallenin ismini vatandaş seçecek
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Susuz Mahallesi'nde yapılacak referandum öncesi Semt Birimi'ndeki kahvaltıda vatandaşlarla bir araya geldi. İsmi değişecek mahallede Ata, Hürriyet ve Cumhuriyet adlarının oylamaya sunulacağını belirten Yaşar, "Başka bir isimde karar kıldıysanız, çoğunluk seçenekler arasında yer almayan bir isim önerisinde bulunursa, tabi ki size de saygı duyarız" dedi.

4'üncü seçenek boş

Oy pusulasında 4'üncü seçeneğin boş bırakılacağını ve buraya herkesin gönlünden geçen bir ismi yazabileceğini kaydeden Yaşar, daha sonra vatandaşa mahallede yapılan çalışmalardan ve planlanan projelerden de bahsetti. Yaşar, Susuzlulara bir kreş ve kültür merkezi müjdesi de verdi.

Yıldızı parlayan semt

Yaşar, "Belediye olarak Yenimahalle'nin her noktasına hizmet etmeye çalışıyoruz. Göreve geldiğim 2009 yılından bugüne kadar ilçemize çok büyük eserler kazandırdım. Sadece Ankara'da değil Türkiye'de dikkat çeken bir belediye haline geldik. Ben kaynakları halkın istekleri doğrultusunda verimli bir şekilde kullandım. İskanı olmayan hemen hemen her siteye iskan verdik. Susuz Mahallesi'nde yapılabilecek hizmetlerin hemen hemen tamamını yaptık. Susuz Mahallesi ilçemizin yıldızı parlayan mahallelerinden biri oldu" diye konuştu.

'Kaldırım çalışmaları üç katına çıkarılacak'
Mahalledeki eksiklere de değinen Yaşar, "Bu bölgede eksikler bitti mi, tabi ki de bitmedi. Buradaki en önemli eksiklerden biri kültür merkezidir. Kültür ve sanat çalışmalarını halka yürüme mesafesinde ulaştırmak amacıyla tam donanımlı bir kültür merkezinin de mayıs ayı içerisinde ihalesini yapacağız. Kaynağını şimdiden ayırdık. Burada kaldırım çalışmalarını da önümüzdeki sene 3 katına çıkaracağız. Kaldırımsız sokak kalmayacak. Yine bu bölgeye 2 tane park yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahallenin ismini vatandaş seçecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN