Ankara'nın parkları CEPA’da

ANFA Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Parkını Anlat' fotoğraf yarışmasının ödüllü kareleri sergilenmeye devam ediyor. Sergide bin 118 üniversite öğrencisinin fotoğraflarından en beğenilen 35'i yer alıyor

Giriş Tarihi: 14.12.2015
Ankara'nın parkları CEPA’da
Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ANFA Genel Müdürlüğü'nün üniversiteli öğrenciler arasında düzenlediği 'Parkını Anlat' fotoğraf yarışmasının yankıları sürüyor. Ödül töreninden sonra çeşitli salonlarda sergilenen ödüllü kareler şimdi de CEPA alışveriş merkezinde sergileniyor. Daha önce Kızılay Metro Sanat Galerisi'nde ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi'nde sergilenen karelere oldukça yoğun ilgi olmuştu. ANFA yetkileri, düzenledikleri fotoğraf yarışması ile üniversite öğrencilerinin Ankara'nın parklarını hangi açıdan gördüklerini ortaya çıkardıklarını belirterek, 'Üniversite öğrencileri arasında gerçekleştirilen 'Parkını Anlat' isimli fotoğraf yarışmasıyla ülkemizin geleceği olan gençlerin parklarımızı hangi gözle gördüklerini görmenin mutluluğunu yaşadık. Şimdi de bu eserleri vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bu seferki durağımız ise CEPA' şeklinde konuştular. Sergide bin 118 üniversite öğrencisinin 3 bin 854 fotoğrafla yarıştığı "Parkını Anlat Fotoğraf Yarışması"nın en çok beğenilen 35 fotoğrafı yer alıyor. Gençlik Parkı, Mavi Göl, Mogan Parkı, Kuzey Yıldızı, Göksu, Botanik Park gibi parkları en iyi anlatan fotoğrafların yer aldığı sergi, bilmeyenler için hoş vakit geçirilebilecek yerler hakkında da fikir veriyor.

BİRİNCİLİK MOGAN PARK'IN OLMUŞTU

Yarışmada, Ankara'da bulunan dev rekreasyon alanları ve parklarda en iyi kareyi yakalayan fotoğraf sanatçıları kıyasıya yarışmıştı. Yarışmanın birincilik ödülünü, Mogan Park'ta gün batımında eşinin fotoğrafını çeken Gazi Üniversitesi doktora öğrencisi Tuna Akçay, ikincilik ödülünü Seğmenler Parkı'nı çeken Tuba Peker, üçüncülük ödülünü ise yine Mogan Park'ta gün batımı fotoğrafıyla İsmail Acar kazanmıştı. Birinci olan sanatçıya Canon EOS 600 D, ikinciye GO-PRO Hero 3 Black Edition kamera ve üçüncüye IPAD mini hediye edilmişti. En iyi kareler, 13 Aralık akşamına kadar CEPA'da sergilenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın parkları CEPA’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN