Aşkları 'engel' tanımadı

Giriş Tarihi: 16.12.2015
Aşkları 'engel' tanımadı

Bedensel engelli Haydar ve Vedat Ergüven kardeşlerin, engelli olmayan kadınlarla hayatını birleştirmesi, aşkın engel tanımadığını bir kez daha gözler önüne serdi

'da büfecilik yaparak geçimlerini sağlayan 34 yaşındaki engelli Haydar Ergüven ile 30 yaşındaki Kübra Ergüven mutlu bir hayat sürüyor. Tüm engellere rağmen üç yıl önce Bodrum'da dünya evine giren çiftin iki de çocuğu var. Kübra Ergüven, "Haydar ile çok mutluyuz. Engelli olması aşkımıza asla engel olmadı. Ağabeyi Vedat da evlenecek. İnşallah çok güzel bir düğün yapacağız, insanların fiziksel engellerinin aşka engel olmadığını bundan daha güzel ne anlatabilir ki?" dedi. Haydar'ın Bodrum'da yaşayan bedensel engelli 41 yaşındaki Vedat Ergüven ile nişanlısı 32 yaşındaki Sibel Kahraman'ın mutlu birlikteliği de aşkın engel tanımadığını gösterdi. Başta ilişkiye karşı çıkan ailelerin de ikna olmasıyla nişanlanan çift, dün Bodrum'da dünya evine girdi. Önceleri UNICEF kartpostalları satarak geçimi sağlayan, iki yıl önce büfe açan, doğuştan fiziksel engelli Vedat Ergüven ile 9 yıldır birlikte olduğu ve 3 yıl önce nişanlandığı Sibel Kahraman'ın aşkı engel tanımadı. Ailelilerinin karşı çıkmasına rağmen aşklarından vazgeçmeyen çiftin nikahını Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon kıydı.

HEP YANINDA OLDU

Vedan Ergüven, "Yıllarca sokaklarda kartpostal sattım, o yıllarda hep Sibel yanımdaydı. Nasıl yaşadığımı ne zorluklar çektiğimi gördü. Beni hep destekledi. Sonra arkadaşlığımız aşka dönüştü. Başta ailelerimiz olmak üzere birçok kişi 'Olmaz, siz evlenemezsiniz' dedi. Ancak Sibel'in bana olan yakınlığı, dürüstlüğü, benim ona olan sevgim ve saygımın yıllar geçse de tükenmediğini, aksine arttığını görünce evlenme kararı aldık. Çok mutluyuz" dedi. Nişanlısıyla birlikte büfe işletmeciliği yapan Sibel Kahraman da "Vedat'ı tanıdığım günden beri engelli olması hiçbir zaman benim için bir sorun olmadı. Önemli olan onun kalbinde ve beyninde engel olmaması. Onca sağlam insanlar var toplumda ruh hastası gibi ortalarda dolaşıyor. Vedat bana her konuda sahip çıkıyor. Bugüne kadar da çıktı. Ondan vazgeçemeyeceğimi anlayınca birlikte evlenip yaşama kararı aldık. Beni Vedat'tan sadece ölüm ayırabilir. Bunu anlayan ailelerimiz de karşı çıkmaktan vazgeçti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aşkları 'engel' tanımadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN