Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATO ile ŞUTSO işbirliği başladı

Ticaret Odası ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliğinin geliştirilmesi için sosyal etkileşim programı hayata geçirildi

Giriş Tarihi: 18.12.2015
ATO ile ŞUTSO işbirliği başladı
Kalkınma Bakanlığı'na bağlı Kalkınma Ajansı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından, bölgeler arası sosyal etkileşimin artırılması amacıyla yürürlüğe konan Sosyal Etkileşim Programı'nın pilot uygulaması Ankara Ticaret Odası (ATO) ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) arasında başladı. Program kapsamında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'ndan bir heyet Ankara Ticaret Odası'nı ziyaret etti. ATO Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen ortak oturuma Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri Ahmet Eşref Fakıbaba, Halil Özcan, Kasım Gülpınar, Mehmet Akyürek ve Mahmut Kaçar, ATO Meclis Başkanı Nuri Gürgür, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Ertekin, iki odanın yönetim kurulu ve meclis üyeleri, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ve Karacadağ Kalkınma Ajansı yetkilileri katıldı.

ÖRNEK OLACAK
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada, ATO ve ŞUTSO arasında pilot uygulama olarak gerçekleştirdikleri Sosyal Etkileşim Programı'nı yaygınlaştıracaklarını söyledi. Programın amacının ticaret ve sanayi odaları arasında karşılıklı işbirliğini geliştirmek olduğunu bildiren Yılmaz, "Hepimizin birbirimizden öğreneceğimiz şeyler var" dedi. Türkiye'nin kalkınması için bütün bölgelerinin potansiyelinin sonuna kadar kullanılması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, "Topyekun bir kalkınmayı gerçekleştirmemiz gerekiyor" diye konuştu.

ŞANLIURFA'YI DAHA SIK ZİYARET EDİN
Siyasetin merkezi olması nedeniyle Ankara'da ticaret ve sanayinin ön plana çıkamadığını da belirten Yılmaz, Ankara'nın önemli bir ticaret, sanayi, üniversite, bilim ve teknoloji merkezi olduğunu kaydetti. Enerji konusuna da değinen Yılmaz, dışa bağımlılığı azaltmak için yerli kaynakları değerlendirmek gerektiğini söyledi. GAP bölgesinde güneş enerjisi üretilmesi gerektiğini ifade eden Yılmaz, "En ucuz, en temiz enerji, verimli kullanılan enerjidir" diye konuştu. Bakan Yılmaz, Ankaralı iş adamlarından Şanlıurfa'yı daha sık ziyaret etmelerini ve ilişkileri geliştirmelerini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO ile ŞUTSO işbirliği başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN