Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir ve Başkentgaz arasında barış rüzgarları

Büyükşehir Meclisi'nde, Başkentgaz ile uzlaşma protokolü yapılması kabul edildi. Protokolle her iki taraf da açtığı davalardan vazgeçecek

Giriş Tarihi: 19.12.2015
Büyükşehir ve Başkentgaz arasında barış rüzgarları
Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Sıhhiye'deki eski EGO Genel Müdürlüğü arazisinden kaynaklanan ihtilaflarla ilgili olarak Başkent Doğalgaz ile Büyükşehir Belediyesi arasında uzlaşma protokolü yapılması kabul edildi. Başkan Melih Gökçek, "Başkentgaz ile Büyükşehir Belediyesi arasında öteden beri büyük ihtilaflar var. Yapılacak protokolle, Başkentgaz arazilerimizi geri vererek, açtığı davalardan vazgeçecek. Bizim de karşı davamız varsa, biz de geri çekeceğiz" dedi.

ASFALT ONARIMI BAŞKENTGAZ'A

Başkent Doğalgaz ile Büyükşehir arasında ihtilaflı konuların devam ederek bugüne gelindiğini kaydeden Gökçek, "Tabii Başkentgaz da ister istemez kendisi de sıkıntı yaşamaya başladı, değişik konularda. Sonra da dediler ki 'gelin sulh olalım" şeklinde konuştu. Gökçek, Başkent Doğalgaz yöneticilerinin, halen bulundukları Sıhhiye'deki yerin, tüm Ankaralılar tarafından "gazın merkezi" olarak bilindiği gerekçesiyle aynı alanı merkez yapmak istediklerini belirterek, "Onun için '41 dönümlük arazinin 10 dönümünü, bize mahkeme kararı bedeli üzerinden satın' dediler. Netice itibariyle biz burayı zaten satacağız. Biz de bunu kabul ettik ve 10 bin metrekaresini kendilerine vereceğiz" diye konuştu. Protokolün Başkentgaz tarafından imzalanması halinde doğalgaz çalışmalarında tahrip edilen asfalt zeminlerin onarımının, Büyükşehir'den zemin tahrip ücreti talep edilmeksizin 10 yıl süreyle Başkentgaz tarafından yapılacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir ve Başkentgaz arasında barış rüzgarları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN