Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankapark turizmi güçlendirecek

Belediye meclis üyeleri ve ailelerine Ankapark'ı gezdiren Başkan Melih Gökçek, " Ankapark Ankara'nın turizmini güçlendirecek"dedi

Giriş Tarihi: 21.12.2015
Ankapark turizmi güçlendirecek
Henüz açılışı yapılmayan Ankapark'ı ziyaret eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, eşleri, çocukları ve gazeteciler parktaki çeşitli oyuncaklara binerek doyasıya eğlendi.

GUİNNESS'E ADAYIZ

Parkta yer alan oyuncaklardan kollu çember ile 75 metrelik kuleye binenler heyecanı ve korkuyu bir arada yaşadı. Dinozor Treni'ne binmeden önce gazetecilere açıklama yapan Başkan Gökçek, "Şu anda içinde bulunduğumuz Ankapark'ımız dünyanın en büyük tema parkı. İnşallah gayret ediyoruz ki ağustos sonuna kadar bitirelim. Parkta bulunan 65 metrelik dinozoru Guinness Rekorlar Kitabı'na aday gösterdiğini belirten Gökçek, dünyanın en büyük kapalı ve açık dinozor dizaynının da Türkiye'de olduğunu ifade etti.

15 ROLLER COASTER BULUNUYOR
Ana girişteki motiflerin tamamının Selçuklu motifleri olduğunu ve Anadolu'yu temsil ettiğini kaydeden Gökçek, parkta dördü dev olmak üzere on adet çadır bulunduğunu belirtti. Gazetecilere çadırlardan birini gezdiren Gökçek, burada da 500'e yakın oyuncağın bulunduğunu söyledi. Gökçek, "Öncelikli olarak üç milyon ziyaretçi, turist demiyorum bakın üç milyon ziyaretçi. İlerleyen yıllarda 10 milyon ziyaretçi bekliyoruz. Bu Ankara'da ciddi anlamada turizm potansiyeli demek. Ankara'da inşallah turizmsizliğin talihsizliği bu suretle yıkılmış olacak" diye konuştu. Gökçek, dünyada en çok Roller Coaster'ın da Ankapark'ta olduğunu bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankapark turizmi güçlendirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN