'Sağlık' için pedal çevirdi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Sağlıklı Yaşam Kültürünü Teşvik Projesi kapsamında Eymir Gölü çevresinde gazetecilerle bisiklet turu gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 21.12.2015
'Sağlık' için pedal çevirdi
Bisiklet turunun ardından sağlık muhabirleri ile sabah kahvaltısı yapan Müezzinoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanlığı olarak AK Parti döneminde 13 yıldır vatandaşların sağlık sorunlarının çözümünde çok önemli mesafe aldıklarını belirten Müezzinoğlu, "Her geçen gün daha farklı projelerimiz ve yol haritalarımız var. İnşallah 2018'de çok daha güçlü bir noktaya geleceğiz" dedi. "Bireyin sağlıklı bir yaşam sürmesi adına daha güçlü bir yol haritası izlememiz gereği kanaatindeyim" diyen Müezzinoğlu, "Birinci önceliğimizin bireyin sağlıklı bir yaşam sürmesi olmalı. 2015 yılı itibariyle yaklaşık 1 yıldır Sağlıklı Yaşam Kültürünün Teşviki diye farklı farklı projeleri eylem planı olarak kamuoyunun gündemine getirmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki dönem yoğun bir şekilde proje geliştirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

300 bin bisiklet dağıtılacak
Müezzinoğlu, "Sağlıklı beslenmeyi sosyal etkinliklerle algı yönetimleri ile daha sağlıklı hale getirmemiz lazım. Asla vazgeçmeyeceğimiz şeylerden biri güne sporla başlamak, iyi bir kahvaltı yapmak ve ondan sonraki süreçleri de yine kendimize değer vererek, saygı duyarak sağlıklı bir yaşamı merkezi olan bir hayat felsefesini devam ettirmek. 2015 yılı itibariyle Sağlıklı Yaşam Kültürü teşvikini başlattık. Bir milyon bisiklet kampanyası devam ediyor. Bu yıl 300 bin bisiklet dağıtacağız"dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sağlık' için pedal çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN