Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yangın elektrik kontağından...

İtfaiye, Osmanlı Pazarı raporunu açıkladı. Elektrik tesisatında oluşan ark ve şase neticesinde yangının başladığı belirlendi

Giriş Tarihi: 26.12.2015
Yangın elektrik kontağından...
Keçiören Osmanlı Halk Pazarı'nda çıkan ve pazarı tamamen kullanılmaz hale getiren yangınla ilgili Ankara İtfaiyesi'nin hazırladığı raporla, yangının elektrik kontağından çıktığı kesinleşti. Raporda, "Yangının, elektrik tesisatlarının birinde oluşan ark ve şase nedeniyle çıktığı, ihbar saatinden çok önce başladığı ve için için yandığı, aşırı sisli hava yüzünden de dumanların fark edilemeyerek, kolay tutuşan malzemelerle kısa sürede büyüdüğü" tespitleri yer aldı.

TÜPLER YANGINI BÜYÜTTÜ
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nca hazırlanan raporda, yanan kablo izolelerinin ve çıkan kıvılcımların, pazardaki yanmaya elverişli naylon, plastik, sünger, deri, tekstil ürünleri, kağıt, kontrplak, sunta ve osb gibi malzemelerin tutuşarak yanmasına yol açtığı belirtildi. Raporda, "Yangın içinde kalan deodorant, sprey ve LPG tüplerinden ortama yayılan gazların ve peron aralarında bulunan şeffaf pvc levhalar, polyester dokuma, naylon ve bez tente/ brandaların yanması sonucu oluşan yoğun alevlerin, yangının çok kısa sürede çarşının geneline sirayet ederek yayılmasına neden olduğu kanaatine varıldı" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yangın elektrik kontağından...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN