Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den dar gelirli ailelere kömür yardımı

Giriş Tarihi: 28.12.2015
Büyükşehir'den dar gelirli ailelere kömür yardımı

Büyükşehir Belediyesi, yakacak olarak dar gelirli ailelere 80 bin ton kömür dağatacak. Başkentliler bu yıl da ısınma derdi yaşamayacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 1997 yılından bu yana sürdürdüğü kömür yardımları ile bu yıl da binlerce ailenin yuvası ısınıyor. Büyükşehir Belediyesi, havaların soğumasıyla birlikte sorumluluk alanına yeni katılan ilçeler de dahil olmak üzere binlerce ton kömür dağıtıyor. Büyükşehir Belediyesi, kömür yardımı öncesinde, yoksulluk sınırının altında olan vatandaşların tespitini, TÜİK yoksulluk sınırını baz alarak yapıyor. Ankara il sınırlarında yaşayan ve TÜİK'in yoksulluk sınırında bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde uzman kişiler tarafından yapılan incelemenin sonucuna göre kömür yardımında bulunuluyor.

80 BİN TON KÖMÜR
İhtiyaç sahipleri, kömür yardımı talebi için Etlik'te bulunan Osmanlı İş Merkezi, Çubuk, Sincan ve Siteler'deki Büyükşehir Belediyesi'nin yardım irtibat noktalarına başvurarak kömür yardımına başvurabiliyorlar. Kömür yardımı kaydı, kimlik fotokopisi ve muhtarlıktan temin edilen ihtiyaç sahibi olduğuna dair belgeyle yapılıyor. Ankara genelinde 25 ilçe ve köylerinde ortalama 80 bin ton kaliteli ve yüksek kalorili kömür dağıtımı yapılıyor. Başvurular titizlikle değerlendirilirken, yardım alacak evler, personel tarafından yerinde inceleme yapılarak belirleniyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilen kömür yardımı, özellikle soğumaya başlayan havalar ile birlikte, yardımı dört gözle bekleyen Ankaralı, Suriyeli, Türkmen ve diğer göçmen ailelerin yüzünü güldürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den dar gelirli ailelere kömür yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN