Sorunsuz yılbaşı için takviye ekip

Giriş Tarihi: 28.12.2015
Sorunsuz yılbaşı için takviye ekip
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin yeni yıla huzur ve güven içinde girmeleri için gerekli tüm önlemleri aldı. Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda sorun yaşamaması amacıyla, yılbaşı gecesi toplu taşıma araçlarının saatlerinde düzenleme yaptı. Bu yıl da 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gece, EGO otobüsleri en son seferlerine saat 02.00'da kalkış noktalarından hareket ederek başlayacak. EGO otobüsleri, Metro ve ANKARAY'daki ek seferlerin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Zabıta, Fen İşleri, İtfaiye daire başkanlıkları, ASKİ ve diğer birimler de takviye ekiplerle kesintisiz çalışacak.

ULAŞIMDA SEFERLER UZAYACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, toplam 28 hattan 80 servis düzenleyerek, toplu taşıma çalışma süresini uzatacak. Aynı gece Kızılay- Batıkent; Kızılay-Çayyolu, Batıkent- Sincan( OSB Törekent) güzergahlarında son metro seferleri saat 02.00'da yapılacak. Çayyolu ve Batıkent'ten Kızılay'a son metro seferi saat 01.30'da, Sincan (OSB)-Batıkent arasındaki son sefer de saat 01.00'da olacak. ANKARAY ise Dikimevi-AŞTİ yönünde son seferini saat 02.00'da, AŞTİ-Dikimevi arasındaki son seferini ise saat 01.30'da düzenleyecek.

ALO 153'Ü ARAMAK YETERLİ
Fen İşleri Dairesi Başkanlığı'nın yollarda buzlanma ve olası kar yağışına karşı, yolların açık olması için önlemlerini artıracağı yılbaşı gecesi, İtfaiye Daire Başkanlığı, Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, ASKİ, EGO ve ALO 153 Mavi Masa da hem çalışmalarını devam ettirecek, hem de ihtiyaç ve şikayetleri değerlendirecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sorunsuz yılbaşı için takviye ekip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN