Bakandan yılın ilk bebeği Anıl'a altın

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, yeni yılın ilk bebeğini Etlik Zübeyde Hanım Hastanesi'nde ziyaret etti. Ramazanoğlu, Anıl adı verilen erkek bebeğe altın hediye etti

Giriş Tarihi: 2.1.2016
Bakandan yılın ilk bebeği Anıl'a altın
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Başkent'te dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeğini ziyaret etti. Ramazanoğlu, saat 00.01'de doğan Anıl bebeğe altın taktı. Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, saat 00.01'de dünyaya gelen Anıl bebek, Ankara'da yeni yılda doğan ilk bebek oldu. Aile ve Sosyal Politiklar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Gülden ve Tuncay Yılmaz çiftinin yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen bebeğini ziyaret etti.

SÜRPRİZ DOĞUM

Ramazanoğlu, ailenin ikinci bebeği olmasının ayrıca bir mutluluk olduğunu dile getirdi. Çocukların mutluluk getirdiğine inandığını ifade eden Ramazanoğlu, "Ne kadar aileniz geniş olursa o kadar da temelleriniz sağlam olur. Biz diyoruz ki çocuk muhabbettir, çocuk gelecektir, çocuk sevgidir, çocuk mutluluktur. Çocuk evin ve ülkenin bereketidir. Buna göre siz karar verin artık daha kaç tane daha olması gerektiğine. Bebeğinizi de sağlık içinde güle güle büyütün" diye konuştu. Baba Tuncay Yılmaz ise Bakan Ramazanoğlu'nun ziyaretinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, teşekkür etti. Anıl bebeğin annesi Gülden Yılmaz ise doğumun yeni yıla girerken gerçekleşmesinin kendileri için sürpriz olduğunu kaydetti. Bakan Ramazanoğlu, Anıl bebeğe altın taktı. Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ramazanoğlu, "Aileye bu mutlu olayı bize yaşattıkları için tekrar teşekkür ediyoruz" diye konuştu. Hastane Başhekimi Leyla Mollamahmutoğlu da Anıl bebeğe altın taktı. Anıl bebek, 3 kilo 810 gram ağırlığında, 53 santimetre boyunda ve sağlıklı olarak dünyaya geldi.

'BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Etlik Ayvalı Mahallesi'ndeki Sevgi Evleri'ni ziyaret etti. Yeni yıl öncesi çocuklarla bir araya gelen İslam, burada onlara tavsiyelerde bulunarak, tek tek ilgilendi, hediyeler verdi. Ramazanoğlu, geçtiğimiz pazar günü Sevgi Evleri'nde kalan 40 çocukla, "Star Wars 7: Güç Uyanıyor" filmini izlediklerini anımsatarak, "O gün 'Biz büyük bir aileyiz, bundan sonra sık sık birlikte olacağız' dedik" ifadesini kullandı. Filmi izledikleri gün çocukların kendisine "Bizleri de ziyarete gelin" ricasında bulunduklarını dile getiren Ramazanoğlu, şöyle konuştu: "Çocuklar 'Bu kadar çabuk geleceğinizi beklemiyorduk' dediler. Arkadaşlarımızla birlikte sürpriz yapalım istedik. Bundan sonra böyle sürprizler yapmaya devam edeceğiz. Çocukların dersleri ve bakımlarının yanı sıra onlarla birlikte kültür, sanat faaliyetlerine de katılacağız. Bundan sonraki dönemde beraber sinemaya, tiyatroya, konsere gideceğiz, sohbet edeceğiz. Tabii ki derslerini de çalışmaya devam edecekler."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakandan yılın ilk bebeği Anıl'a altın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN