Kurtarılmayı bekliyorlar

Ankara -Eskişehir Yolu'nda bulunan Sevgi Anne Muhtaç Hayvanları Koruma Derneği'nin içler acısı hali hayvanseverleri çileden çıkardı

Giriş Tarihi: 3.1.2016
Kurtarılmayı bekliyorlar
Sevgi Anne Muhtaç Hayvanları Koruma Derneği'nin sahibi hastalanınca barınaktaki hayvanlar da sahipsiz kaldı. Soğuk havada aç kalan 250 köpeğin imdadına hayvanseverler yetişti. Vatandaşlar, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile köpeklerin karınlarını doyurdu. Ancak yiyecek verildiği sırada uzun süre aç kalan köpeklerden bazıları mama yiyebilmek için birbirlerini parçaladı. Uzun süredir aç kalan, kötü koşullarda yaşayan ve kısırlaştırılmadığı öğrenilen hayvanlardan bazılarının da uyuz olduğu tespit edildi. Buradaki hayvanların durumunu video çekerek kayıt altına alan hayvanseverler konuyu Orman ve Su işleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü'ne iletti.

OPERASYON YARIM KALDI

Konuyu değerlendiren Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9.Bölge Müdürlüğü ekipleri Ankara Valiliği'nden izin alarak barınağa gitti. Başta Ankara Büyükşehir Belediyesi olmak üzere hayvan barınağı bulunan Sincan, Pursaklar, Çankaya ve Etimesgut belediyelerine ait ekiplerinde bulunduğu kurtarma operasyonu mahkeme kararı olmadığı gerekçesi ile son buldu. Ankara Valiliği'ne de kayıtlı olmadığı öğrenilen derneğin arazisine özel mülkiyet olduğu gerekçesi ile giremeyen ekipler sadece barınağın dışında bulunan ve durumu acil olan köpekleri topladı. Ekipler tarafından belediyelerin barınaklarına götürülen köpekler tedavi altına alındı. Mahkemeden gelecek kararın ardından harekete geçecek olan ekipler geride kalan hayvanları da kurtaracak. Barınak yönetici olduğu iddia edilen S.S. ile ilgili de suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtarılmayı bekliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN