Mogan Gölü'nde mutlu son

Mogan Gölü'nün temizlenmesi için Kalkınma Bakanlığı'ndan geçmesi gereken yaklaşık 100 milyon TL'lik bütçe onaylandı. 26 Ocak'ta yapılacak olan ihalenin ardından gölde temizlik çalışmalarına başlanacak

Giriş Tarihi: 3.1.2016
Mogan Gölü'nde mutlu son
Mogan Gölü'nde yakın zamanda başlanacak temizlik çalışmaları için ilk somut adım atıldı. Geçtiğimiz yıl gölde yapılan toplantının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gölbaşı Belediyesi gölün temizlenmesi için kolları sıvamıştı. Gölde yapılan toplantı sonrasında imzalanan protokolün ardından Kalkınma Bakanlığı'nın proje için bütçe vermesi bekleniyordu. Protokolün üzerinden geçen yaklaşık bir yılın ardından Kalkınma Bakanlığı Mogan Gölü'nün temizliği için gerekli olan 100 milyon TL'lik bütçeyi onayladı. Kalkınma Bakanlığı'nın bütçeye onay vermesinin ardından Mogan Gölü'nün temizlenmesi projesinin ihalesi EKAP'ta da yayınlandı. 26 Ocak'ta gerçekleştirilecek ihalenin ardından 3 aşamalı temizlik çalışmalarının da startı verilecek. Gölün dip çamurun çıkartılması, su yüzeyinin temizlenmesi ve çevre düzenlemesi çalışmaları başlayacak.

HALİÇ MODELİ GELİYOR

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay "Gölün temizliğiyle ilgili bütçe tamam. Bu konuda bir sıkıntı yok. İstanbul Haliç'te uygulanan vakumlama tekniğiyle gölü temizleyeceğiz. Bizim amacımız Mogan'ı eski günlerine götürmek. 3 yıl sonra Ankaralı vatandaşlarımıza deniz hissi yaşatacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mogan Gölü'nde mutlu son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN