Resmi asayiş timleri huzurun bekçisi oldu

Giriş Tarihi: 4.1.2016
Resmi asayiş timleri huzurun bekçisi oldu

Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü resmi asayiş timlerinin, "Suçu Önleme ve Suçla Mücadele Çalışması" kapsamında hazırladığı 1 yıllık asayiş raporu "sokaklar güvende" diyor

Başkent sokaklarında gece gündüz devriye atan ve emniyetin halka bakan yüzü olarak asayiş olaylarına ilk intikal etmesi ile bilinen Resmi Asayiş Timleri 2015 yılında yaptıkları çalışmalar ile göz doldurdu. Asayiş Müdürlüğü'nün en aktif birimlerinden Resmi Asayiş Timleri, başkent sokaklarında huzurun bekçisi oldu. 2014 yılında kurulan Resmi Asayiş Timleri, 1 yılda toplamda 10 bin 345 zanlıyı yakalayarak suçlulara sokaklarında rahat vermedi.

GÜVEN VE HUZUR TEMİNATI OLDU
Resmi Asayiş Timleri, kamu düzenini sağlamakla kalmıyor, genel sağlık ve ahlak ile hak ve hürriyetleri de koruyor. Suçun önüne geçmek için çalışan timler, taşınması veya bulundurulması yasak olan her türlü silah, patlayıcı, uyuşturucu madde ve kaçak eşyayı tespit ederek halkın güven ve huzurunu da temin ediyor. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı çalışan timler, 1 Ocak 2015 ve 31 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılan "Adli ve Önleyici Polislik" hizmetleri kapsamında 1 yılda yapılan icraatlarla dikkatleri üzerine çekti.

EKİPLER SOKAKLARI SÜPÜRDÜ
Resmi asayiş timleri, 5 bin 243 aranan şahıs ile olaylarda suçüstü 5 bin 102 şahsı yakalamayı başardı. Emniyetin halka bakan yüzü olan resmi asayiş timleri 1 yılda bin 37 ruhsatsız silah, 8,5 kg uyuşturucu madde, bin 210 uyuşturucu hap, 14 bin 720 paket kaçak sigara ve 17 ton kaçak akaryakıt ele geçirdi. 100 bin TL'lik uyuşturucu madde, 30 bin TL değerinde uyuşturucu hap, 90 bin TL'lik kaçak sigara ve 80 bin TL değerinde kaçak akaryakıtı sokaktan toplayan timler hem kaçak mallarla devletin zarara girmesini önledi hem de fırsatçıları başkent sokaklarından süpürdü.

BAŞKENTİN DAİMİ EMNİYETÇİLERİ
Umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin kontrollerini de bırakmayan ekipler, 1 yılda 480 eğlence mekânını kontrol ederek 3 bin 750 kişinin GBT kaydını sorguladı. Toplamda bin 200 kişiden oluşan ikişer kişilik 190 ekip, asayişin göz bebekleri oldu. Ekipler 1 yılda başkent sokaklarının daimi emniyetçileri haline geldi. Belirlenen bölgelerde 24 saat esasına göre çalışan gezici resmi asayiş timleri, başkentin huzuru ve güveni için ihbarları titizlikle takip ederek olay yerine anında ulaşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Resmi asayiş timleri huzurun bekçisi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN