Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hazal ATEŞ: Yıl 2016... Kuyruğa devam

Giriş Tarihi: 5.1.2016
Bankacılık sektörüne yönelik şikâyetlerin arkası gelmiyor... Vatandaş artık daha bilinçli! Üşenmeden tüketici hakem heyetine, mahkemelere, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na gidiyor.
Şikâyetlerde ücret, hizmet, ürün konuları başı çekiyor.
Bazen birbirinden ilginç başlıklar da karşımıza çıkıyor. Aile boyu kredi kartı çıkarılması, ATM sigortası yapılması gibi...
Bu kez benim bir şikâyetim var!
Hem de bambaşka bir konuda...
Önce olayı özetleyim; Dün saat 11:00 gibi Garanti Bankası Balgat Şubesi'sine gidip "gişe işlemleri" butonuna basıp fişimi aldım. Fiş numaram 654, saat 11:06 Şubede toplasanız 6 kişi var. Üstelik yaşamını yitiren bir insanın işlemini yapmak için oradaydım.
600'lü numaralardan alan kişi sayısı salonda sadece 3 kişi. Sıra bana geldiğinde saat 12.40'ı gösteriyordu.
Şube müdürü olmadığı için sorumlu şefe "Buna hakkınız var mı? Bizden sonra gelen 60 kişiyi aldınız" diye tepki gösterdim doğal olarak. Gelen açıklama, "Sıraları biz belirlemiyoruz.
Genel müdürlük yapıyor! Kimlik numarasıyla alsaydınız.."
O halde Garanti Bankası Genel Müdürlüğü'ne soruyorum!
Bu nasıl bir uygulamadır ki, banka kartınızı taşımıyor, müşteriniz değilim diye mi 1.5 saat bekletiliyorum? Bu insan haklarına, bankacılık sektörü kurallarına uygun mudur?
Hepimiz hatırlarız!
Bundan 13 yıl önce yaşlılar emekli aylığı kuyruğunda beklerdi. Karda, yağmurda saatlerce dikilirlerdi. Hepimiz o dönem bu zulmün sorumlusu kamu bankalarını görürdük.
Kızardık, hatta küfür ederdik.
Yıl 2016! Geldiğimiz noktaya bakalım.
Kamu bankalarında değil kuyruk beklemek, şube de beş dakikada bütün işlemler bitiyor.
Anlaşılan o ki! Kuyruk görevini özel bankalar üstlenmiş durumda.
Garanti Bankası müşteri hizmetlerinden rica ediyorum. Önce müşteriniz olmayanlara insanca davranın ki yönünü size dönsünler.
***

Aile boyu hesaptan söz açılmışken...
Siz siz olun kredi çekerken e-devlet şifrenizi asla vermeyin. Aksi halde e-devlet sayfanız üzerinden bütün yakınlarınızın kimlik bilgilerine ulaşılıyor. Ailenizin bütün fertlerine, üstelik çocuk demeden hesap açılıyor, kart çıkarılıyor. BDDK ve Türkiye Bankalar Birliği'ni de bu konuya el atmaya çağırıyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hazal ATEŞ: Yıl 2016... Kuyruğa devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN