Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan Ulus vurgusu

Giriş Tarihi: 7.1.2016
Başbakan'dan Ulus vurgusu

'nın prestij projelerinin tanıtıldığı programa katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu, başkentin birinci önceliğinin Ulus olması gerektiğini ifade etti

Büyükşehir Belediyesi'nin 2016 yılı ve sonrasında hayata geçireceği dev projeler Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından tanıtıldı. ATO Congresium'da Başkan Melih Gökçek'in eski ve yeni Ankara sunumuyla başlayan tanıtım toplantısına kabine üyeleri de ilgi gösterdi. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile Ankara milletvekilleri programda hazır bulundu. Ankaralıların da yoğun ilgi gösterdiği toplantıda ilçe belediye başkanları da yer aldı.

"ÖRNEK OLMALI"
Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği toplantının örnek olması gerektiğini belirten Başbakan Davutoğlu, "Ankara'ya kazandırılan ve kazandırılacak eserlerin şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum. Çok güzel bir vesile ile bir araya geldik. Ankara'daki değişimi hep beraber takip ettik. Eski Ankara'dan yeni Ankara'ya nasıl geçtiğimizi Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek gösterdi. Ama şimdi sadece eski ve yeni arasındaki karşılaştırmaları değil, gelecek perspektifimizi de ortaya koymanın vakti. Bu konuda da yeni projelerimizi paylaştık. Bunların bir kısmını değerli başkentli hemşehrilerimle seçim öncesinde buluştuğumda ben de paylaşmış ve bir vaat olarak zikretmiştim. Aslında tam da bugünlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın yapmış olduğu bu girişim bütün belediyelerimize örnek teşkil etmelidir" diye konuştu.

ULUS'UN BEKLEMEYE TAHAMMÜLÜ KALMADI
Başkentin bir kent meydanına ihtiyacı olduğunun altını önemle çizen Davutoğlu, "İnanıyorum ki Büyükşehir Belediyemiz Türkiye'nin kalbi olarak bilinen Ulus'u senelerdir hasretini çektiği tarihi hüviyetine kavuşturmuş olacak. Ankara bir taraftan gelişirken diğer taraftan tarihi dokusunu koruyacak. Ulus'un artık beklemeye tahammülü kalmadı. Açık söyleyeyim hiç de başkente yakışır bir halde değildir. Ulus'un artık ulusa layık hale gelmesi lazım. Ankara'nın birinci önceliği Ulus'u başkente yakışır hale getirmektir. Çünkü orası cumhuriyetimizin odak noktasıdır" diye konuştu.

'ARTIK ÜRETİM ŞEHRİ'
Ankara'nın AK Parti'den önce memur kenti olduğunu ancak şimdi bir üretim şehri olduğunu vurgulayan Başbakan Davutoğlu, "Dar gelirli vatandaşlarımız için hazırladığımız sosyal konut projelerinden dev kentsel dönüşümlere, müzelerden külliyeye, fuar alanlarından yeni teleferik ve metro hatlarına kadar pek çok projeyi Ankara'mıza kazandırıyoruz. Dev tema park, hayvanat bahçesi, inanç müzesi ile Ankara'da yaşayan ya da Ankara'yı gezmeye gelen insanların eğlenerek öğrenecekleri mekânlar oluşturuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan Ulus vurgusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN