Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yıl umut ve birlik yılı olmalı

Başkentin birlik ve beraberlik içerisinde olduğu zaman her engeli aşacağını belirten Ankaragücü Başkanı Yiğiner, "Yeni yıl Ankaragücü'ne, başkentimize umut ve birlik yılı olmalı" dedi

Yeni yıl umut ve birlik yılı olmalı
Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, Türkiye'nin ve başkentin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirterek "Yeni yıl Ankaragücü'ne, başkentimize umut ve birlik yılı olmalı. Başkent birlik ve beraberlik içerisinde olduğu zaman aşamayacağı hiçbir engel yok. Başkentin markası Ankaragücü'ne sahip çıkılmalı" dedi. Yiğiner, SABAH Ankara'ya yaptığı açıklamada 2015 yılını sevinci ve üzüntüsüyle ile geride bıraktıklarını belirterek şunları söyledi:

'Şampiyonluğun favorisiyiz'

"Ankaragücü şampiyonluğun en büyük favorisidir. 6 puanlık fark kapatılmayacak kadar büyük değil. Bu farkın kapatılması için tüm başkentte yaşayan herkes sahip çıkmalı. Sivil toplum örgütleri Ankaragücü'nün yanında olmalı. Siyasiler, iş adamları, ATO, ASO gibi iş adamlarının üye olduğu kuruluşlar başkentin markası olan Ankaragücü için el ele vermeli. Şu andaki kadromuz yeterli. Transfer yapmış olmak için yapmayacağız. Teknik kadro ve yönetimin kararı doğrultusunda hareket ederiz."

'3 bin kişiye spor yaptırıyoruz'

"Başkentte maçların oynanacağı doğru-dürüst bir stat bile yok. 19 Mayıs Stadı'nın durumu ortada. Yeni bir stat başkent takımları için bir sinerji olur. Gençlerin gerek futbol gerekse spor yaptığı alanlar yetersiz. Ankaragücü olarak futbol dâhil çoğu branşta yaklaşık 3 bin kişiye spor yaptırıyoruz. Bu bir sosyal etkinlik projesidir. Buna destek verilmeli."

'Umudumuzu yitirmedik'

"Yeni yıl umutların da yeşerdiğinin habercisidir. 2015 yılında istediğimizi sportif açıdan yüzde yüz gerçekleştiremedik. Kulüp bugün 2. Lig'de şampiyonluk mücadelesi veriyorsa borçların çoğunun ödenmesindendir. Takımımız şu an Antalya'da kampta. Umudumuzu yitirmeden mücadele etmeye devam edeceğiz. Bize bu mücadalede destek olunmalı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yıl umut ve birlik yılı olmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN