Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bulvarda yenildi sıra Külliye'de

Giriş Tarihi: 11.1.2016
Bulvarda yenildi sıra Külliye'de

Bulvarı ödülünün geri alınması için yazdığı mektuba tokat gibi yanıt alan Mimarlar Odası Başkanı Candan, şimdi de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi için AİHM'in kapısını çaldı

'ya yapılan her projeye muhalefet ederek sekteye uğratmaya çalışan Ankara Mimarlar Odası, Ankara Bulvarı'na "En İyi Ulaşım" ödülü veren Ljubljana Belediye Başkanı Zoran Jankovic'e ihanet mektubu yazmıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kazandığı ödülün geri alınması gerektiğini belirten Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, şimdi de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) kapısını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi için çaldı.

OLAYI KİŞİSELLEŞTİRDİ

Tüm ruhsatlarıyla ve mahkeme kararları ile belgelenmesine rağmen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne "kaçak" iftirasını atmaktan vazgeçmeyen Candan, "Hem bireysel olarak hem kurumsal olarak AOÇ ve Saray için AİHM'e gidiyoruz. Çünkü bu ülkeyi yönetenlerin, herkesin gözü önünde gerçekleştirdiği hukuksuzluğu, israfı kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

BU NE İLK NE DE SON GİRİŞİM

Ankara'yı başta turizm ve ulaşım konusunda rahatlatacak olan Ankapark ve Ankara Bulvarı gibi projeleri sürekli olarak dava ederek sabote etmeye çalışan Mimarlar Odası'nın Türkiye'yi Avrupa'ya şikâyet etmesi ne yazık ki ilk değil. Ankara ulaşımında hayati önem taşıyan Ankara Bulvarı'nı mahkeme kararı ile kapattıran Mimarlar Odası, Ekim 2015'te düzenlenen "Ljubljana Forum" etkinliğinde Belediyeler arası Proje dalında "En İyi Ulaşım" ödülünü alan Ankara Büyükşehir Belediyesi'ni Ljubljana Belediye Başkanı Zoran Jankovic'e şikâyet etmişti. Ödülün geri alınmasını isteyen Karakuş'a cevap veren Ljubljana Forum Başkanı Blaz Golob da "Uluslararası Ljubljana Forum Ödülü seçim komitesinin kararına güveniyor ve bu kararı destekliyoruz" ifadelerini kullanmıştı. Başta Ankara Mimarlar Odası olmak üzere diğer meslek odalarının son yıllarda Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik 622 dava açtığı ortaya çıktı.

ABD BAŞKANI'NA DA AKIL VERMEYE KALKTI
Tezcan Karakuş Candan, ABD Büyükelçiliği'ne devredilen Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisiyle ilgili bir kara mizah örneği daha sergilemişti. ABD Büyükelçiliği'ne deyim yerindeyse akıl vermeye kalkışan Candan, "Kendilerince iyi bir şey yaptıklarını düşünüyorlar ama yanlış yerde doğru yöntem olmaz. Obama'ya bir mektup yazarak durumu anlatacağız" demişti.

BANKAMATİK TEZCAN
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde verilen iftar masası üzerinden de fitne tohumları saçan Candan, iftar masasının maliyetinin 240 bin TL olduğu iftirasını atmış, daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan masanın maliyetinin 5 bin TL olduğunu açıklamıştı. Candan'ın Çankaya Belediyesi'nde memur olarak görev yaptığı ve işe gitmeden maaş aldığı da biliniyor. Candan, tepkilere rağmen belediyeden işe gitmeden maaş almaya devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulvarda yenildi sıra Külliye'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN