Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her gülücük bir kütüphane

Ünlü komedyen Hakan Çankaya kütüphane seferberliği başlattı. Çankaya'nın okullardaki gösterisini izlemek isteyen minikler bilet almak yerine kitap getirecek. Toplanan kitaplarla okullara kütüphane kurulacak

Her gülücük bir kütüphane
Mamak'ta zor şartlarda büyüyen ünlü komedyen Hakan Çankaya, doğduğu şehir olan Ankara ve Ankaralı çocukları unutmadı. Ünlü komedyen, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde başlattığı proje ile hem gösteri yapıp çocukları güldürecek hem de başkentteki yüzlerce okula kütüphane kazandıracak.

BİR KAHKAHA BİR KİTAP

Projenin çıkış noktasının kendi çocukluğu ve eksik kalan eğitim hayatı olduğunu belirten komedyen Çankaya "Ankara'nın tüm okullarında gösteri yapacağız, gösterinin bileti kitap olacak. Yani her izleyici yanında bir kitap getirecek ve böylece yüzlerce kütüphane oluşacak. Gösteriyi izlemek isteyen öğrenciye önce biletin yarısını vereceğiz, kitabı getirdiğinde de diğer yarısını vererek gösteriyi izleteceğiz" dedi. Okullarda düzenlenecek gösteriler için Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gerekli izinlerin alındığını söyleyen Çankaya, "Proje bir yıl sürecek ve Ankara'daki tüm ilk, ortaokul ve liseleri kapsayacak. Her ay iki kütüphane yapacağız. Kütüphane ihtiyacı olan okulu İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile paylaşıp harekete geçeceğiz" diye konuştu. İlk gösterinin Eryaman Anadolu Lisesi'nde olacağını belirten Çankaya, kütüphane projesinin Türkiye'nin 81 ilinde hayata geçirileceğini söyledi. Çankaya, "Çok heyecanlıyım çünkü hem işimi yapacağım hem de 30 yıllık hayalimi gerçekleştireceğim. Ankaralı olduğum için önce kendi memleketimden başladım, buradaki tüm okullara kütüphane yaptıktan sonra diğer şehirlere de başlatacağız. Şu anda bizi Şırnak, Hakkari, İzmir, Konya gibi illerden arayıp kütüphane istiyorlar" dedi.

'SEN DE BİR KİTAP GETİR' DİYEREK İLK KÜTÜPHANEYİ MAMAK'A KURACAĞIZ
Hedeflerinin Ankara'da kütüphanesiz okul bırakmamak olduğunu belirten Hakan Çankaya şöyle devam etti: "Aylık hedefimiz iki kütüphane yapmak. Survivor yarışmacısı Hasan Yalnızoğlu ile gerçekleştireceğimiz proje kapsamında, 'Sen de bir kitap getir' sloganıyla çocukların evde kullanmadıkları fazla kitapları yaptığımız kütüphanelere yerleştireceğiz. İlk kütüphaneyi Mamak Boğaziçi'ne kurmak istiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her gülücük bir kütüphane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN