Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtfaiyeye yol ver!

Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Celil Sipahi, yaşadıkları en büyük sıkıntının trafik olduğunu belirterek, vatandaştan bu konuda yardım istedi

Giriş Tarihi: 14.1.2016
İtfaiyeye yol ver!
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Celil Sipahi, yangın mahalline ulaşmak isteyen ekiplerin en büyük sıkıntıyı trafikte yaşadığını belirterek, sürücülerden bu konuda duyarlı davranmalarını ve kendilerine yardımcı olunmasını istedi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Celil Sipahi, yangınlara müdahalede karşılaştıkları en önemli sorunları ve vatandaşlardan beklentilerini şu sözlerle ifade etti: "Vatandaşlardan yangın ihbarı alıp, 35-40 saniye sonra çıktığımız yolda trafik sıkışıklığı ve yangın yerindeki insanların panik durumu, büyük kentlerde biz itfaiyecilerin karşılaştığı en büyük sorunlar. Lütfen araç sürücüleri duyarlı davranıp trafikte bize yardımcı olsun. Vatandaşlarımız yangın ihbarında bulunurken adresini doğru ve anlaşılır şekilde versin ve olay mahallinde işi bize bıraksın. Önemli bir husus da lütfen yanlış ihbarlarda bulunulmasın ve çok önemli ve hayati hizmet veren itfaiyemiz boş yere meşgul edilmesin."

"GEÇ MÜDAHALE YOK"
Zor anında vatandaşın imdadına koşan itfaiyecilerin kimi zaman bazı suçlamalara maruz kaldığını da hatırlatan Celil Sipahi, "Maalesef bazı yangın vakalarının ardından basın organlarında itfaiyenin ihbar telefonlarını geç açtığı ve yangına geç müdahale ettiği yönünde haberler yer alıyor. Bunlar tamamen gerçek dışı. Biz her zaman gelen ihbarı anında değerlendiriyor ve olay yerine intikal ediyoruz. Tüm ihbar ve olaya intikal ediş saatleri, dijital olarak tüm kayıtlarımızda mevcut" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtfaiyeye yol ver!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN