Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Terör mağdurlarına büyük oyun!

Uzmanlar, ev ve arsalarını satarak başkente gelen terör mağdurlarını uyardı: Terörün ekmeğine yağ sürmeyin!

Giriş Tarihi: 16.1.2016
Terör mağdurlarına büyük oyun!
Son aylarda Diyarbakır, Şırnak, Mardin ve Hakkâri'de artan terör olayları nedeniyle binlerce vatandaş bölgeden başkent Ankara ve diğer illere taşınmak zorunda kalırken, gayrimenkul uzmanları bölge halkını gayrimenkullerini satmamaları konusunda uyarıyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşananları sadece askeri açıdan değerlendirmenin doğru olmayacağını savunan sektör temsilcileri, özellikle 2008 yılından itibaren bölgeye yapılan yatırımlarla değeri artan gayrimenkullerin yeni dönemde terör örgütünün rant kapısı olabileceğine dikkati çekti. Türkiye'nin en önemli gayrimenkul firmalarından Onursal Gayrimenkul'ün Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, olayların yaşandığı bölgelerde halkın mülklerini satmasının PKK terör örgütünün bir taşla iki kuş stratejisine hizmet edeceğini söyledi.

"FİYATLAR TAVAN YAPACAK"
Bölge halkının can güvenliği nedeniyle mallarından kimi zaman vazgeçerek, kimi zaman da yok pahasına satarak başka yerlere taşındığını anlatan Öngün, şöyle devam etti: "Terör örgütünü maşa olarak kullanan üst akıl, Güneydoğu'da yer alan enerji kaynaklarının çok büyük bir ekonomik değer taşıdığının farkında. Zaten ülkemiz için çok önemli olan bir enerji havzasının yıllardır terör olaylarıyla anılması tesadüf değil. Bugün terör saldırılarının yaşandığı yerlerdeki kaya gazı rezervleri oldukça önemli. Sadece Diyarbakır'daki rezervin ülke ekonomisine muhtemel katkısı 140 milyar doları buluyor" diye konuştu.

BÖLGENİN GELECEĞİ PARLAK
Öngün şöyle devam etti: Kuzey Irak gazını Türkiye'nin ulusal şebekesine bağlaması öngörülen Şırnak Doğal Gaz Boru Hattı yapım işi, 9 Şubat 2016'da BOTAŞ tarafından ihale edilecek. Tüm bunları alt alta sıraladığınızda Doğu ve Güneydoğu'yu önümüzdeki yıllarda nasıl parlak bir geleceğin beklediğini görebilirsiniz. Bu nedenle terör örgütü bölgenin geleceğini çalıyor. Bölge halkından yok pahasına satın aldıkları ya da zorla el koydukları mülklerin yakın zaman sonra çok değerli olacağının onlar da farkında. Barışın tesis edilmesi ve enerji başta olmak üzere yatırımların yeniden hız kazanmasıyla bölgenin değeri bugüne oranla iki-üç kat artacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terör mağdurlarına büyük oyun!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN