Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kent estetiğine ışıl ışıl katkı

Giriş Tarihi: 18.1.2016
Kent estetiğine ışıl ışıl katkı

Teknolojinin son imkanlarını kullanan Mamak'ta caddeler, kavşaklar ve parklar ışıl ışıl. Estetiğin ön planda olduğu hizmette vatandaş da memnun

Mamak Belediyesi Kent Estetiği açısından ilçenin güzel bir görüntüye kavuşması için yürüttüğü çalışmalarla ilçeyi ışıl ışıl huzur dolu bambaşka bir görünüme kavuşturdu. Meydanlar, caddeler, kavşaklar ve parklar görselliği ile dikkat çekiyor. Teknolojinin son imkânlarını kullanarak vatandaşlara kaliteli hizmet götürmeyi hedefleyen belediye, LED aydınlatma ile parkları sadece gündüz yaşayan yerler olmaktan çıkardı. Parklara gündüz aydınlığını taşıyan LED'li elektrik direkleri, bu alanların gece karanlığında da kullanımına kapı açtı. Cadde, sokak ve parklarda gerçekleştirilen aydınlatma çalışmaları ile Mamak'ın göz kamaştırdığını belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Mamak'ı ışıl ışıl parıldayan bir ilçe haline getirdik" dedi.

GÖZ ALICI GÜZELLİK
İlçede, renk geçişli havuz aydınlatmaları, parklardaki dekoratif aydınlatmalar, saat kuleli meydanlardaki aydınlatmalar ve yatırımlardaki cephe aydınlatmaları Mamak'ı göz alıcı bir ilçeye dönüştürürken, vatandaşlardan da tam not alıyor. Çeşitli süs bitkileri ile ilçenin değişik mekânları yeşilin güzelliklerini istenilen düzeyde sergilerken, geceleri de değişik renkli ışıklar ve su havuzları ile büyüleyici bir güzellik ortaya çıkıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kent estetiğine ışıl ışıl katkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN