Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'da 495 sanatçının 700 çalışması sergileniyor

Yerli ve yabancı 495 sanatçının 700 eseri, Port Art Gallery'de 22 Şubat'a kadar ziyarete açık

Giriş Tarihi: 22.1.2016
Ankara'da 495 sanatçının 700 çalışması sergileniyor
Portakal Çiçeği 7'nci Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi, yerli ve yabancı 495 sanatçının 700 eserini Ankara'da bulunan Port Art Gallery'de sergilemeye başladı. Sanatçı, siyasetçi, işadamı, yabancı büyükelçilik mensubu ve çok sayıda davetliyi bir araya getiren sergi, 22 Şubat'a kadar izlenebilecek.

HAZİRANDA BULUŞTULAR
Sanata ve sanatçıya destek sağlamak için 2009 yılında Ahmet Şahin tarafından kurulan Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi, 7'nci yılında 495 sanatçının 700 eserini sergilemeye başladı. Çok sayıda davetlinin katıldığı sergide, eserler ilgiyle izlendi. Her yıl Türkiye'den ve yurt dışından davet edilen sanatçıların Sapanca Gölü kenarında doğallığı bozulmamış doğa ortamında Haziran ayı boyunca yaptıkları sanatsal çalışmalar, geleneksel olarak merkezi Ankara'da bulunan Port Art Gallery'de 2 bin metrekarelik bir alanda sergileniyor.

100 ENGELLİ ÇOCUK SAPANCA'YI GEZECEK
Port Art Gallery Genel Müdürü Hakan Körpi şunları söyledi: "Bu yıl engelli çocuklar için yarışma düzenledik. 100 engelli çocuğumuzu Sapanca'da ağırlayarak, onların rehabilite olmalarını sağlayacağız. Kurulduğumuz günden beri sanatın her noktasında hiçbir karşılık beklemeden yolumuza devam etmekteyiz. Türkiye'yi yeni sanatçı yüzleri ile tanıştırmak, onları yüreklendirip desteklemek ve bu sanatçılarımızı uluslararası sanat alanında görme arzusundayız. Bu duygu ve düşünceler ışığında, ülke çapında sosyal projeler geliştirip bunlara destek veriyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da 495 sanatçının 700 çalışması sergileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN