Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek'e iftiraya 6 yıl hapis istendi

Giriş Tarihi: 24.1.2016
Gökçek'e iftiraya 6 yıl hapis istendi

3 yıl önce Kurtuluş Metrosu'nda gerçekleşen öpüşme eylemini organize eden Önder Algedik hakkında 6 yıl hapis isteniyor. Algedik Başkan Gökçek'e iftira atmakla suçlanıyor

Büyükşehir Belediyesi 3 yıl önce kentte bulunan metrolarda "Ahlak kurallarına uygun hareket edin" anonslarını yaptırdı. Bu anonslara tepki gösteren bir grup eylemci 25 Mayıs 2013'te sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenerek Kurtuluş Metrosu'nda bir öpüşme eylemi gerçekleştirdi. Eylemin ardından bir televizyon programına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, öpüşme eylemini organize eden aktivist Önder Algedik'in profesyonel eylemci olduğunu ve birçok eyleme de öncülük ettiğini ifade etti. Gökçek'in açıklamalarının ardından soluğu Ankara Adliyesi'nde alan Algedik, hedef gösterildiğini iddia ederek Başkan Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu. Gökçek'in belgeleri ile açıkladığı söz konusu davayı inceleyen savcı, Algedik'in çok sayıda eyleme katıldığını tespit ederek kovuşturmaya yer olmadığı kanaatine vardı.

KARŞI DAVA GELDİ

Başkan Gökçek, avukatı Fatih Atalay aracılığı ile kendisini yalanlayarak dava açan Algedik hakkında suç duyurusunda bulundu. Algedik'in Kurtuluş Metrosu'daki öpüşme eylemi başta olmak üzere pek çok eylemde en önde olduğunu tespit eden savcılık, Gökçek'i haklı bularak Algedik hakkında iftiradan iddianame hazırladı. Savcılık Algedik hakkında 1.5 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istedi.

GÖKÇEK: ADALET YERİNİ BULACAK
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek "Yıllar önce Kurtuluş Metrosu'nda gerçekleştirilen eylemi organize eden kişinin profesyonel eylemci olduğunu ifade etmiştim. Bu kişi bunu inkâr ederek beni dava etmişti. Beyanlarımın doğruluğu adli makamlarca da tespit edildi. Benim gerçekleri belgeleriyle ortaya koymamın ardından bu kişi hakkında bana attığı iftiradan bir iddianame düzenlendi. Adalet er yâda geç yerini bulacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek'e iftiraya 6 yıl hapis istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN