Minibüsçüler müjde bekliyor

Otomobil, minibüs ve otobüs tanımlarında yapılan değişiklik vergi kanunlarına yansımayınca 2.5 kat daha fazla vergi ödeyen minibüsçüler Bakan Ağbal'a çağrı yaptı

Giriş Tarihi: 24.1.2016
Minibüsçüler müjde bekliyor
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın otomobil, minibüs ve otobüs tanımlarının Avrupa Birliği'ne uyum sağlamak üzere 6495 sayılı Kanunla Haziran 2013'de değiştirildiğini vurguladı. Apaydın, "Otomobil, minibüs ve otobüs tanımlarında yapılan değişiklik vergi kanunlarında yapılmayınca minibüsler otobüs tarifesinden vergi ödüyor " dedi. Apaydın "Otomobil, minibüs ve otobüs tanımlarında yapılan değişiklik vergi kanunlarında yapılmayınca minibüsler otobüs tarifesinden vergi ödüyor. Konuyu seçimlerden önce Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ve kısa süre önce de Maliye Bakanı Naci Ağbal ile görüştük. Kısa zaman içerisinde Maliye Bakanımız Naci Ağbal'dan bu konuda müjdeli haber bekliyoruz" diye konuştu.

MİNİBÜSÇÜLERİN YÜKÜ ARTTI
Vergi uygulamaları bakımından adaletli olmayan bir durumun ortaya çıktığını ifade eden Fevzi Apaydın şöyle devam etti: "16 ve 17 koltuğu olan bir minibüs için 2016'da 748 TL motorlu taşıtlar vergisi ödenmesi gerekirken, bu araçlar otobüs tarifesinden bin 886 TL vergi ödeyecek. Yani 2.5 kat daha fazla vergi ödenecek. Sayın Ağbal da bu sorunun çözümü için çalışmaların yapıldığını bildirdi. Ancak bir taraftan da 2016 vergileri ödenmeye başlandı. Bu sorun önümüzdeki torba yasaya dahil edilerek mutlaka en kısa zamanda çözülmeli."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minibüsçüler müjde bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN