Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhanet bildirisine tepkiler dinmiyor

Giriş Tarihi: 25.1.2016
İhanet bildirisine tepkiler dinmiyor

Terör gazisi Adem Atak, 1128 akademisyenin imzaladığı bildiriye tepki gösterdi: Kollarım ve gözlerimi ihanet için mi kaybettim? Canımı hiçe saydığım vatan ise bunlarınki ne?" dedi

Milletin teröre karşı tek vücut olduğu bir dönemde PKK/HDP'nin tarafında olduklarını bir bildiriyle ilan eden sözde akademisyenlere bir tepki de terör gazisi ve şehit yakınlarından geldi. "PKK'nın çaldığı gözlerim, canımı o imzalar kadar yakmadı" diyen Adem Atak, "Canilere masum deyip devlete katil diyenlere öfke doluyum. Bir gazi olarak utanç duyuyorum" dedi.

BİZ DEVLETE ONLAR İHANETE

Gaziler Vakfı'nda bir araya gelerek yaşadıkları üzüntüyü SABAH 'yla paylaşan onlarca gaziden biri olan Atak, "Devletin imkanlarıyla okuyup devlete katil diyenlere baktım kahroldum. Biz devlete onlar ihanete çalışmış" diye konuştu. Atak, "Mardin Nusaybin'de teröristlerin yola döşedikleri mayını patlatmalarıyla gözlerimi, bacak ve kollarımı kaybettim. İngiltere ve Türkiye'de uzun yıllar tedavi oldum ancak gözlerimi kurtaramadılar. Ben bu vatan için gözümden, kollarımdan vazgeçtim, bir an bile pişmanlık duymadım ancak bunların devletin imkanlarıyla okuyup masa başında vatana kurşun sıkanlara arka çıkmasını vicdanlar kabul etmez. Benim gözlerimin hesabını kim verecek" dedi. Teröre arka çıkan bin 128 imzanın kanını dondurduğunu ve şoktan çıkamadığını belirten Gazi Ayhan Batır ise "Bu terör seviciler yüzünden madalyalarımızı taşıyamaz olduk. O ihanet bildirisi, canımı kaybettiğim kulak ve bacaklarımdan fazla yaktı" dedi. Anlatırken gözyaşlarını tutamayan Batır, "Hakkari Çukurca'da çıkan roketle ayağımı, kulaklarımı kaybettim, 22 arkadaşım şehit oldu. Madem devletin oradakileri katlettiğini düşünüyorlar ve halkın yanındalarsa toplanıp bölgeyi ziyaret etsinler, çay içmeye gitsinler. Hakkari ve Van'a atanınca yazı üstüne yazı yazıp tayin istiyorlar. Neden kalıp oraya hizmet etmiyorlar?" diye konuştu.

'70 BİN KİŞİNİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU'
"Miletin imkanlarıyla kariyer yapıp vatana ihanet kusanları akademisyen saymıyoruz" diyen Gaziler Vakfı Başkanı Lokman Aylar, teröre destek imzalarının ardından 70 bin şehit ve gazi yakınının psikolojisinin bozulduğunu söyledi. Aylar, "O bildiriye imza atanlar, hem zihniyetlerini belli etti hem de ihanetlerini kustular. Bunu yaparken de binlerce şehit yakını ve gaziyi yaraladı, hakaret ettiler. Gazilerin onuru iade edilsin, vatana ihanet edenler için gereken yapılsın. Bu akademisyenler hiç şehit yavrusunun feryadını dinledi mi, evladını hainlerin kurşunuyla kaybetmiş bir ananın 'O benim umudumdu' sözlerini işitti mi? Bizim uğruna nöbet tutup savaştığımız vatansa bu eli kalemli terör dostlarının ki ne?" diye konuştu.

ÜNİVERSİTELERDE 'TERÖR' MESAİSİ
Gaziler Vakfı olarak söz konusu akademisyenlere karşı ellerinden geleni yapacaklarını belirten Aylar, "Terör sevici akademisyenlere karşı önlem almaları için üniversite gezilerine çıkacağız" dedi. Aylar, "Şu anda Türkiye'deki tüm üniversitelerin rektörlerine yazı gönderiyoruz. Ankara'dakileri de ziyaret edeceğiz, kendilerinden terör ve diğer yapılara izin vermemelerini isteyeceğiz. Kalem tutan teröristleri eğitim yuvalarında saklayanlara fırsat verilmemesi için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

AZİZ SANCAR AKADEMİSYEN DEĞİL Mİ?
Polis gazisi olan Muhterem Doğan ise, akademisyenlere görevlerini hatırlatarak, "Bir Türk olarak ülkemizi dünyaya kanıtlayarak ödülünü devletimize bağışlayan yüce gönüllü Aziz Sancar da akademisyen, hendekçiler de..." dedi. Doğan, "Villada oturup teröre destek imzası atmak hainliğin belgeli halidir. Atılan her imza PKK'ya 'Elinize sağlık' demek. Ha hendek kazmışsın ha üniversitede imza toplamışsın. Bu akademik hainlik bir anda olan bir şey değil, uzun yıllarca alt yapısı hazırlandı. Zamanı gelince de düğmeye basıldı. Ne üniversiteleri ne de gençlerimizi hainlere yedirmeyiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanet bildirisine tepkiler dinmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN