Türkiye'nin en iyi haber sitesi

O hakaretlere suç duyurusu

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Giriş Tarihi: 28.1.2016
O hakaretlere suç duyurusu
Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Ertürk'ün, avukatı aracılığı ile 22 Ocak'da Kazan Cumhuriyet Savcılığı'na ihbar dilekçesi verdiği öğrenildi.

TWİTTER'DAN DUYURDU
Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı'na yönelik açıklamaları Kazan'da büyük tepkilere neden olmuştu. Tepkilerini, Belediye Başkanı Lokman Ertürk'e ileten vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayip Erdoğan'a yüzde 72 oy vermiş bir ilçenin Kılıçdaroğlu'nun bu hakaretlerine tepkisiz kalınmaması gerektiği vurgulamışlardı. Lokman Ertürk, Twitter hesabı üzerinden, Kazan halkı adına Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu. Ertürk'e bu paylaşımı kısa sürede yüzlerce beğeni aldı.

"HAKARET SİYASETİ"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 35. Olağan Kongresi'nde Cumhurbaşkanı'na yönelik "diktatör bozuntusu" ifadesini kullanmıştı. Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kazan Savcılığı'na verdiği dilekçesinde "CHP Genel Başkanı salondan kendisine eleştiriler yükselince tepkileri bastırmak için Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmeyi tercih etmiştir. Bu yolla kendisine gelecek tepkileri kendince başka yöne çekmiştir. Bunu da başarmıştır. Zira bugün gelinen noktada CHP Genel Başkanının yaptığı bu haksız iftira ve hakaret siyaseti nedeniyle kimse CHP muhalefetini konuşmamaktadır. Varlığını sadece Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a saldırma üzerine kuran Kemal Kılıçdaroğlu, tüm grup toplantılarında olduğu gibi kurultayda da Cumhurbaşkanımıza hakaret yağdırmıştır. Ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçte milli duruş sergilemek yerine, milli ve manevi değerleri temsil eden Cumhurbaşkanlığı makamına ve Sayın Cumhurbaşkanı'na hakaret etmeyi tercih etmek ne kadar vicdanidir" ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Ertürk, Kazan Cumhuriyet Savcılığı'na verdiği dilekçede, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, varlığını sadece milli ve manevi değerleri temsil eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saldırma üzerine kurduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
O hakaretlere suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN