Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tapu ve Kadastro'da 2016 hedefleri tartışıldı

Giriş Tarihi: 1.2.2016
Tapu ve Kadastro'da 2016 hedefleri tartışıldı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği çalıştay Çevre Bakanı Sarı'nın katıldığı kapanış töreniyle sona erdi

Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 2015 Yılı Faaliyetlerinin Değerlendirilmesi ve 2016 Yılı Faaliyetlerinin Müzakeresi Çalıştayı'nın kapanış töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın katılımıyla yapıldı. Tüm dünyada kabul gören mülkiyet hakkının Türkiye'de de anayasayla sınırları çizilerek güvence altına alındığına değinen Bakan Sarı, "Bu kutsal hakkın tescil ve muhafaza edilmesi görevi de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüze ve sizlere verilmiştir. Sizler, devletimizin teminatı altında yapmış olduğunuz bu görevle millet nezdinde de çok önemli bir yere sahipsiniz" diye konuştu.

TARİHE IŞIK TUTAN BELGELER
Bakan Sarı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün sahip olduğu zengin arşiv mirası ve tarihe ışık tutacak bilgi ve belgelerleriyle de büyük bir önem taşıdığının altını çizerek, "Günümüzde Avrupa, Asya ve Afrika kıtasında yer alan 26 ülkenin taşınmaz kayıtları ülkemizdedir' dedi.

BAKAN SARI'YA 'MÜLKNAME'
Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekili Gökhan Kanal, "Engellemek ve bizi geride bırakmak isteyenlere, devletin milletin kurumumuzun temellerine dinamit koyanlara, fırsat vermeden, bıkmadan, usanmadan, yılmadan çalışmaya devam edeceğiz" dedi. Kanal, Bakan Sarı'ya 4. Mehmet dönemine ait bir mülkname hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tapu ve Kadastro'da 2016 hedefleri tartışıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN